Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elkapta egy kutya a macskám...

Ha elkapta egy kutya a macskámat, aki most bágyadt, mi baja lehet? Itt többen szokták tudni az ilyen dolgokat, mint a macska kategóriában

Figyelt kérdés

Szóval bocsi, hogy ide is kiírom, de csak 18:00-tól rendel a doki...

Már tegnap is kicsit lustább, tartózkodóbb volt a cicám, de azt hittem, csak "ilyen napja van" - bár nem jellemző rá.


Ma is szokatlanul passzív volt, nem jött hívásra, nem evett, alig dorombolt, és amikor felemeltem a hónaljánál, nyávogott és halkan fújt, aztán a farkán is megláttam egy gennyes, de nem túl nagy sebet (ezt lebetadine-oztam, de tuti nem ennyi a baja), nagyon ideges vagyok, mert csak pihen és pihen, látszik az arcán, hogy fájdalmai vannak.


Szóval a belső vérzésnek lehetnek ilyen tünetei?

Lehet, hogy eltört egy bordája?... Nem nagyon mertem tapogatni, de úgy durván nem tűnt fel semmi, ahogy átsimítottam párszor...

Meg az is furcsa volt, hogy milyen kis hangtalanul fúj.

(Amúgy egyáltalán nem egy vad macska, imádja, ha babusgatom, úgyhogy tényleg gáz lehet.)


Sajnos több macskám is van, így a székletéről fogalmam sincs...


Macska kategóriában is kérdeztem, de ott 3 óra alatt jön 1 válasz, itt meg tudom, hogy többen szoktak otthon lenni állatorvosi témában...

Nagyon megköszönném, ha ezek alapján adnátok valami tippet,mi lehet a gond, mi adjak/ne adjak neki?...

Ha ne adj' isten tényleg valami szervi baja van, akkor gondolom ne is próbáljam meg kajáltatni...

De ha mérgezés, akkor meg leglább tejet kellene itatnom vele...

Vagy próbáljak neki adni egy kis tejet is, sonkát is, és majd ő érzi, hogy mi jó neki?


2013. máj. 19. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajnos látatlanan nemigen tud senki segíteni.A leírtak alapján sok minden baj lehet.Csak az orvos segíthet.
2013. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Bár nem tudom mi baja lehet, de ne félj biztos vagyok benne, hogy túl fogja élni. A macskák rendkívül ügyesen regenerálódnak;>
2013. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ezek alapján simán lehet belső vérzés. Én a helyedben keresnék ügyeletest, mert még 4 óra semmit tevés nem nagyon segít a macskán.
2013. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján én nem mérgezésre gyanakodnék. Szerintem ne csinálj vele semmit, ne tapogasd, ne etesd. Víz legyen előtte, de tejet ne adj neki. Mindjárt 18 óra, addig esetleg próbálj időpontot kérni, hogy ti lehessetek az elsők. Szerintem verekedésbe keveredhetett, esetleg elütötte egy autó. Esetleg a seb elfertőződött és lázas vagy ráment a fertőzés a belső szerveire. Arra majd kap antibiotikumot és rendbe jön. A belső vérzés veszélyes, de nem biztos, hogy neki az van. De javaslom, hogy hagyd pihenni, ne mozgasd, óvatosan vidd majd a dokihoz is, alig érj hozzá. Ha szeretnél vele lenni akkor ülj melé és néha lágyan, halkan beszélj hozzá. Simogatni szabad, de ha fájdalmai vannak akkor az csak plusz feszültség neki, mert nem megnyugtatólag hat rá, hanem arra is figyelnie kell és úgy még nehezebb neki létezni. Tehát ilyenkor az a legjobb neki, ha csak ott vagy vele, esetleg hallja egy másik cica dorombolását, mert az úgy tudom nyugtatólag hat rájuk. De érdemes arra is gondolni, hogy ha olyan baja van elkaphatja a többi cica. Mindenképp kérdezd majd meg az orvost, hogy kell-e valamilyen kezelés a többi cicának is, illetve mielőtt elindulsz vizsgáld meg azokat is, figyeld meg őket pár percig, tapasztalsz-e valami furcsaságot.
2013. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Akkor nem adok neki semmit.. friss vizet tettem a közelébe, még nem ivott, mélyen alszik. A légzése nekem normálisnak tűnik, nincs sokkos állapotban, csak néha felriad, ha a többi játék közben a közelébe megy.

Már csak 2,5 órát kell várni...

2013. máj. 19. 15:27
 6/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg kutya kapta el, úgy hogy valami belső sérülést okozott, ami kívülről nem látszik, de őszintén remélem, hogy nem így van, mert az nehezen gyógyítható.

Az állatorvos, majd jobban meg tudja vizsgálni.

Én is csak azt tudom javasolni, hogy helyezd biztonságba és hagyd addig pihenni. Remélem rendbe jön.

Majd írd meg, hogy mi volt.

2013. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Majd mindenképp kérj MINIMUM vérvizsgálatot, röntgent és ultrahangot is.
2013. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, ötleteket!

Szerencsére belső vérzése nincs, az a rohadt kis seb viszont annál komolyabb...

Tiszta mázli, hogy ünnepnapon is rendelt a doki, mert ha tovább várunk, az egész farka elhal, és ha csak 2 cm-t felfelé terjed a gyulladás, a gerincvelőt is eléri...

Még így is fenn áll a veszélye, hogy nem áll le a gyulladás és elkezd felfelé terjedni, akkor amputálni kell a farkát (inkább azt, mint hogy a lábai is elhaljanak...), de szerencsére azért erre így már nagyon kicsi az esély...

Kedden megyünk a következő antibiotikumért.


Egyem meg a szívét... de legalább már iszik... sőt, még pisilni is az alomra ment. Most viszek fel neki sonkát, hátha azt megeszegeti...

De most tuti nem engedem ki... (ha rajtam múlna, csak benti cica lenne, de annyira szeret kint lenni, pláne ha nyár van... olyan keservesen nyávog, ha nem engedem ki... hát ez van... valamit valamiért... remélem, legközelebb óvatosabb lesz!:(

2013. máj. 19. 19:25
 9/16 anonim ***** válasza:
Szegényke. Jobbulást neki.
2013. máj. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy jobban van.

Szerintem is tartsd bent, amíg teljesen meggyógyul, még az is lehet, hogy valami csoda folytán megszokja és utána tarthatod bent. :) Bár erre kicsi az esély, mert valóban imádnak kint bóklászni. De azért annak se túl nagy a valószínűsége, hogy ilyesmi még egyszer előfordulna vele, sőt sok kinti cica sosem szerez komoly sérülést.


Ha még nincs ivartalanítva, akkor miután teljesen meggyógyult érdemes lenne elvégeztetni a műtétet, mert akkor (bocs, ha már írtad, de mot hirtelen nem emlékszem erre) sok sérülést elkerülne. Ha lány, akkor nem üldöznék a fiúk, ha pedig bak macska, akkor nem tekintené ellenfélnek a többi hím és nem verekednének. Persze ha más okozta a sérülést akkor mindegy, de ezzel is csökkenteni lehetne a veszélyét a dolognak.


Ha nehezen akar enni, inni akkor főzhetsz neki egy kis húslevest marha vagy pulykahúsból (vagy abból, ami van), fűszerek nélkül, kevés zöldséggel és kevés tésztával. Langyosan add neki, azt biztos megissza, és ha beleszeded a főtt húst, kisebb (kb. ujjnyi) darabokra tépve, azt is biztos szívesen fogyasztja.

2013. máj. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!