Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elkapta egy kutya a macskám...

Ha elkapta egy kutya a macskámat, aki most bágyadt, mi baja lehet? Itt többen szokták tudni az ilyen dolgokat, mint a macska kategóriában

Figyelt kérdés

Szóval bocsi, hogy ide is kiírom, de csak 18:00-tól rendel a doki...

Már tegnap is kicsit lustább, tartózkodóbb volt a cicám, de azt hittem, csak "ilyen napja van" - bár nem jellemző rá.


Ma is szokatlanul passzív volt, nem jött hívásra, nem evett, alig dorombolt, és amikor felemeltem a hónaljánál, nyávogott és halkan fújt, aztán a farkán is megláttam egy gennyes, de nem túl nagy sebet (ezt lebetadine-oztam, de tuti nem ennyi a baja), nagyon ideges vagyok, mert csak pihen és pihen, látszik az arcán, hogy fájdalmai vannak.


Szóval a belső vérzésnek lehetnek ilyen tünetei?

Lehet, hogy eltört egy bordája?... Nem nagyon mertem tapogatni, de úgy durván nem tűnt fel semmi, ahogy átsimítottam párszor...

Meg az is furcsa volt, hogy milyen kis hangtalanul fúj.

(Amúgy egyáltalán nem egy vad macska, imádja, ha babusgatom, úgyhogy tényleg gáz lehet.)


Sajnos több macskám is van, így a székletéről fogalmam sincs...


Macska kategóriában is kérdeztem, de ott 3 óra alatt jön 1 válasz, itt meg tudom, hogy többen szoktak otthon lenni állatorvosi témában...

Nagyon megköszönném, ha ezek alapján adnátok valami tippet,mi lehet a gond, mi adjak/ne adjak neki?...

Ha ne adj' isten tényleg valami szervi baja van, akkor gondolom ne is próbáljam meg kajáltatni...

De ha mérgezés, akkor meg leglább tejet kellene itatnom vele...

Vagy próbáljak neki adni egy kis tejet is, sonkát is, és majd ő érzi, hogy mi jó neki?


2013. máj. 19. 13:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)


Ivartalaníttatott kandúrka:)

Már 5 éves, tényleg ez az első (és remélem, utolsó) sérülése, valószínűleg egy kutya harapta meg.


Ma sütöttem neki halat, meg kapott még sonkát, és már rendesen eszeget, sőt, most már elindul felém, ha belépek a szobába (nem akarom zavarni, hadd pihenjen), és még nagyon be van dagadva a farka, de már a végét tudja mozgatni!:) (Kicsit ideges volt, hogy nem engedem ki...:D)


Nagyon köszönöm tényleg a segítséget!:):)

2013. máj. 20. 11:19
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez csupa jó jel, valószínűleg szépen le fogja küzdeni a fertőzést. Ha ráérsz, majd írj, hogy mi lett a sorsa. Addig is minden jót nektek! :)
2013. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi!:)


Kedden folytatódik a kezelése, akkor írok!;)

2013. máj. 20. 12:40
 14/16 A kérdező kommentje:

Szerencsére úgy néz ki, megússza amputáció nélkül!:)

Bár le kellett borotválni a farkáról a szőrt a fenekétől a farka közepéig (amitől szerencsétlen annyira viccesen néz ki, hogy már fáj a röhögés), mert a doki sejtette, hogy lehet ott még egy seb - volt is... de már azt is lekezelte, kemény antibiotikum kúrán van, egyre élénkebb...:)

Csütörtökön újra megyünk.:)

2013. máj. 22. 14:24
 15/16 A kérdező kommentje:
(Halat, májat, csirkét, tojást, sonkát kap szegénykém...:D)
2013. máj. 22. 14:24
 16/16 anonim ***** válasza:

Príma étrendje van. :)

Örülök, hogy egyre jobban van.

2013. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!