Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alábbi igényeknek milyen...

Alábbi igényeknek milyen fajta kutya felelne meg?

Figyelt kérdés

most nincs lehetőségem tartani még egy kutyát,de jövő nyáron már lesz:)


-2. kutya lenne

-a szőr mindegy

-aktív legyen,de ne annyira mint egy border collie

-közepes vagy nagytestű

-agility-re vagy frisbee-zni eljárnék vele persze csak hobbi szinten (de ez nem olya fontos szempont)


hétköznap napi 2-3 órát foglalkoznék vele

hétvégente akár többet


nem írom,hogy kertes vagy panelban lakna, mert jelenleg panelban lakunk,de bármikor kertesbe költözhetünk,ez lehet 2 hónap vagy 1-2 év múlva szóval nem rajtunk múlik

ha kertesben lakunk kinti-benti kutya lenne..


következetes,határozott személyiség vagyok


a Malions-ra gondoltam viszont ők elég hiperaktívak legalábbis azt olvastam


2013. máj. 19. 16:35
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*olyan
2013. máj. 19. 16:38
 2/26 anonim ***** válasza:

Malinak elég kemény agymunka is kell :)

Mudi esetleg?

2013. máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
Az én véleményem az, hogy a falusi keverékeknél jobb kutya nincs! Természetileg a legjobbak és az immunrendszerük is nagyon jó, ami nem utolsó szempont. Az hogy mennyire lesznek aktívak vagy esetleg elfekvőek az a azon múlik hogy miként neveled őket a legelső perctől kezdve. A méretet meg lehet mondani a szülei testfelépítésükből. Szerintem mindenképp falusi kutya! :)
2013. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

a mudi nem annyira jön be


igen tudom,hogy a Mali nagyon munka mániás :D


keverékekkel nincs bajom,csak konkrét fajtára volnék kíváncsi hogy van e ilyen

2013. máj. 19. 16:49
 5/26 A kérdező kommentje:
staffordshire terrier?
2013. máj. 19. 16:50
 6/26 anonim ***** válasza:

staffi is jó, de kemény kéz kell hozzájuk :)

Nem tudom mennyi tapasztalatod van, milyen kutyusod van most :)

Esetleg még az airdale terrier jutott eszembe :)

2013. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

azon én is gondolkoztam,hogy a staffihoz tényleg erős kéz kell,viszont anyumék félnek az ilyen külsejű kutyáktól,hiába mondom,hogy a nevelésen múlik minden na mind1..egy staffihoz nem biztos hogy elég erős lennék..


egy kistestű keverékem van akit elég könnyű volt nevelni :)


tudom,hogy nem a kutya külsejét kell nézni hanem a jellemét,de airdale terrier sem tetszik külsőre :/

de gondolom ti sem vennétek olyan kutyát amelyik külsőre nem tetszik..


vhogy a Mali felé húz a szívem :D

de tudom,hogy sok munka kell neki,mivel szeretek kutyázni nem hinném lenne akadálya,a jelenlegi kutyusom már idős és neki napi 3x sétából 1x 1 órát elvan engdve kirohangálja magát és kész..

én meg még úgy mennék és lennék kint,de megterhelni nem szeretnem természetesen..


a borderel egyszíntben van a Mali aktivitása?


Orosz fekete terrieren is gondolkoztam még az is nagyon tetszik mellesleg ismerősöm tenyészti is őket :)

2013. máj. 19. 17:55
 8/26 A kérdező kommentje:
viszont az Orosz fekete terrierrel az a gond,hogy panelban megpusztulna a nagy szőrben,tudom,hogy lehet nyírni,de akkor is..jobban érzik magukat kint,mivel nem tudom kertesbe vagy panelba fogunk e lakni
2013. máj. 19. 17:57
 9/26 A kérdező kommentje:

olvasgattam most elég sokat és fórumokon is a Maliról,lehet,hogy túl hiperaktív lenne a számomra


van 1-1,5 évem,hogy döntsek milyen kutyám legyen...

igazából a frisbee-zés nagyon megtetszett szóval olyan fajtát szeretnék akivel lehetne frisbee-zni persze hobbi szinten..

2013. máj. 19. 19:18
 10/26 anonim ***** válasza:

Orosz feketékről csak futólag hallottam, a kutyasuliban az egyik srác akar majd, állítólag hozzájuk is kemény kéz kell, de ezt nem tudom.

Hát igen, a malik hiperaktívak :) De kiválaszthatsz egy nyugodtabb kutyust is az alomból, de tényleg jó tenyésztőtől kéne akkor választanod, h biztos legyél benne, érti a dolgát és olyan kölyköt ajánl neked, amelyik nem lesz sok neked :)

Sheltie-k, aussie-k esetleg?

2013. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!