Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya illik hozzánk?

Milyen fajta kutya illik hozzánk?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, nagy családi házzal, nagy udvarral és kerttel (virágok, zöldségek, gyümölcsfák). Van 20 tyúkunk, elkerítve. Néhány éven belül szeretnénk gyereket is. Barátságos, családbarát, kedves kutyát szeretnénk, ami nem bántja a tyúkokat és az elkerített kertet, emellett jó házőrző is.

Párom szereti a magyar fajta kutyákat és azon is gondolkodtunk, hogy menhelyről fogadunk örökbe. Milyen fajta kutyát ajánlanátok?


2013. máj. 16. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem azonnal a kuvasz jutott az eszembe. Páromnak/szüleinek van egy fiatal, másfél éves kan kuvasz, még kölyökként vették alomból. Nem tapossa le a kertet, a macskákat néha meghajtja de amúgy csak nyalogatja őket, piszkálja, és a gyerekekkel is aranyos, kenyérre lehetne kenni. :) Hallottam emberektől hogy a kuvasz agresszív, de bármilyen kutyából lehet agresszív, kiszámíthatatlan kutyát csinálni, NAGYON függ a neveléstől!!
2013. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menhelyről válasszatok. Miért fizetnétek 30-50e Ft-t egy kutyáért? Attól nem szeretitek jobban, mert pénzbe került. Golden retriever(jó jelző, de inkább családbarát, mint őrző), németjuhász(jó őrző és okos, családbarát), rotweiler (jó őrző és okos, de sokan félnek tőle, mert nem értenek hozzá, így inkább ezt nem ajánlom), bernáthegyi (okos jó házőrző, de lehet mamlasz is és mindenkit beenged), bernipásztor (családbarát, mamlasz, nagydarab, szóval megfelelő nevelés mellett nem megy be hozzátok senki), mindenféle keverék kutyus, amiben van labrador. Ez utóbbiról az aktuális menhelyen érdeklődhettek, mert ők tudják, hogy melyik keverék kutyának milyen a jelleme. Nem feltétlenül kell kölyköt választani. A kölyök eleinte nagy valószínűséggel kergeti a tyúkokat és rosszalkodik a kertben. De nem biztos, nekem többféle személyiségű kutyám van. Egyik lyukat ás a kertbe, a másik csak üldögél. Mindenképpen menhelyről válasszatok.
2013. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy mekkora a kertetek, hanem hogy mennyi tudnátok (reálisan!) foglalkozni vele kisbaba mellett is!

Ha a tyúkokat békén kell hagyni, akkor hagynám a vadász vonalat (vizsla, kopó) és inkább a terelő- és pásztorkutyák irányába kacsingatnék.

2013. máj. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sameths ***** válasza:

Puli, :-)nem csupán űberaranyos, de okos, nevelhető (bár elég keményfejű), gyerekbarát, és még őrülten ugat is, ha jön valaki.


Egy vizslát is meg lehet tanítani, hogy ne bántsa a tyúkokat, azonban nem való kerti tartásra, és vele napi szinten több órát kell foglalkozni ahhoz, hogy ne romboljon, ne ásson, ne unatkozzon, ne szökjön meg.


Mindenképpen menhely vagy fajtamentés!

2013. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én ajánlanám a skót juhászkutyát terelő ezért nem bántaná őket és nagyon aranyos kutya szereti a gyerekeket

jó magyarfajták talán a puli pumi nagyobbak a kuvasz


a vizsla szerintem nem olyan jó választás meglehet tanitani hogy ne báncsa a csirkéket de nem hiszem hogy olyan jó házőrző lenne

2013. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!