Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy gondoltok a kutyátokra...

Ti hogy gondoltok a kutyátokra? Mint társra, barátra, "gyerekre" vagy mint egyszerűen csak egy állatra?

Figyelt kérdés
szerintem egy kutya, de lehet az bármilyen állat, akit befogadunk, de kutyára főként igaz, egy barát, akivel jól bánunk, szeretetet adunk neki és szeretetet és gondoskodást kapunk tőle, nem pedig egy egyszerű állat, akit megetetünk néha és leszarjuk. Rosszul gondolom, ti hogy látjátok?

2013. máj. 20. 06:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Két angol cocker spánielünk van, immáron 8-8,5 éve. Ők kis társak, az életünk részei. Velünk vannak szinte mindig, együtt is alszunk velük, reggel, délután egy-egy séta. Kicsit a gyerekeink is :) de persze normális keretek között. Nyaralni is jönnek, igyekszünk úgy intézni az életünket, hogy viszonylag keveset kelljen egyedül lenniük.

De nem vagyunk olyan elvakultak, hogy mondjuk egy moziba, színházba ne mennénk, miattuk. Azért pár órát kibírnak ők is.

2013. máj. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Barát, gyerek, sporttárs és alkalmazott egy személyben.
2013. máj. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mint egy kutyára, aki a barátom, a társam, és nem utolsó sorban állat. A gyerekem semmiképp, de mindenképp érző lény. Kutyaként bánok vele, nevelem, tanítom, viszont a lakásban alszik velünk a saját ágyában. Nekem nem egy "kerti dísz".
2013. máj. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az, h kutyaként, állatként tekintesz rá, még nem azt jelenti, h megeteted és leszarod. az igaz, h jól bánok vele, szeretet és gondoskoádst adok és vissza is kapom tőle, de azért a barátaimat nem viszem le naponta 3x pisilni, ebból egyszer másfél órára lemozgatni. szóval nem, ő nem ember, ezért nem teszek hajbavalót a feje tetejére és nyakkendőt se adok rá, ha megjelenik velem ünnepi alkalmakkor, viszont nagy gondot fordítok a mozgásigénye kielégítésére, a fegyelmezésére és a közös játékra, ami az ő esetében egy kivénhedt prémgallér közös húzkodása minden alkalommal, amikor boldognakérzi magát és figyelek még arra is, h lakásban tartott kutya révén nekem köszönhetően mindig ki tudja pisilni, kakilni magát, mivel ő nem ember, hanem állat és ennélfogva egész más bánásmód illeti meg, mint a barátaimat.
2013. máj. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én szeretem az állataimat és részei a családunk életének!
2013. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A gyerekként, barátként gondoskodást nem úgy értem, hogy felöltözteted és elmentek sörözni, hanem tényleg nem kerti díszként kezeled és figyelsz rá, törődsz vele hiszen az életed része.
2013. máj. 20. 09:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a kutyáimra úgy gondolok mint kutyákra... semmi többet nem kell belemagyarázni. A kutyának és nekem is ez a legjobb.


Barát? hogy megbeszélni nem tudsz vele semmit. Legalábbis nem igen válaszol

Gyerek? kicsit beteges és rosszabbat nem is tehetnél egy kutyával ha így bánnál vele.

Egyszerűen egy állat? még mindig jobb ha így tekintesz a kutyádra mint gyerekre.

2013. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem barát, mert a barátaimnak nem mondom meg, hogy mit csináljanak, és nem várok el tőlük engedelmességet.

Nem gyerek, mert imádom őket, de nem annyira belsőséges a viszonyom velük, nem magyarázok el nekik olyan dolgokat, amiket a gyerekemnek majd el fogok.

A társam nekem az élettársam, akivel örömömet, bánatomat, gondolataimat megoszthatom. A kutyának nem kezdek el magyarázni arról, hogy mennyire jó háborús filmet láttam, neki is meg kell néznie:D


Állatként gondolok rájuk, akiknek az igényeit tisztelem és kielégítem, cserébe pedig szeretetet, kedvességet, engedelmességet kapok.

2013. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Állatként, és Diesel23 és kispalikee tökéletesen megfogalmazták, hogy miért.
2013. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Márai foalmazta nagyon jól meg:

"Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni. Testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember, s értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért - te sétálj csak kutyáddal. Jó társaságban maradsz; s Isten tudja ezt."


Ez ma reggel is eszembe jutott, amikor a kutyámmal sétáltunk. Több (ismerős) kutyás társasággal is találkoztunk, leguggoltam a kutyákhoz, és 3 kutya is volt, amelyik annyira közel bújt hozzám, hogy legszívesebben megöleltem volna, és azt mondtam volna neki, hogy hello kispajtás:)

Hiszem, hogy őket is Isten teremtette, és csodás ajándékok a kutyák az emberek életében.

Ettől függetlenül kutyaként tekintek rájuk. A barátaim emberek, a leendő gyerekeimet pedig nem akarom kutyákkal helyettesíteni.


Mégis van valami -szerintem- ami összekapcsol minket. Talán egyszerűen csak a létezés, de leginkább azt érzem, hogy "testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember"

2013. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!