Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az nem árt a kutyának, ha...

Az nem árt a kutyának, ha folyamatosan rajta van a nyakörv? (Akár divat céljából, akár azért, hogy sétáltatás előtt elég legyen a pórázt csak egyszerűen ráakasztani a nyakörv csatjára)

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kikophat a nyakörv alatt a szőr, ezért én soha nem hagyom rajta. Mondjuk nekem mind a háromat zavarja, folyamatosan vakaróznak tőlle.
2013. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémen is rajta van mindíg pedig ő hosszú szőrű, kissé kikopik tőle a szőre, de őt ez nem zavarja.Sőt még kullancs elleni nyakörvet is akarok rá tenni.
2013. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem art neki szerintem.egy kicsit kikophat a szore de nem zavarja.a mi kutyankon rajta van.amelyiken bor van nem huzzuk meg nagyon szorosra igy nem dorzsolodik.a rotin meg lancos nyakorv van.egyikkel sincs baj nalunk.
2013. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én félnék, hogy beakad valahova, meg ugye koptatja a szőrt. Hosszú szőrű kutyám van, így csak séta előtt rakom fel rá. Kiskutya még, de szerencsére eljutottunk odáig, hogy tűri szépen és nem nyivákol, így pikk-pakk fenn van.
2013. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Otthon a szobában divat? a kutya nézegeti magát a tükörbe vagy wtf?


A nyakörv felhelyezésének művelete legalább 5mp és beleszámoltam azt is hogy rákapcsolod a pórázt. Ha meg szeretnéd spórolni az a 2mp különbséget akkor inkább a pórázt ne csatold le a nyakörvről.

2013. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

a 6. válaszolónak írom, nyilván a gazda számára divat, nem a kutya számára. De láttam már sokfélét, mondjuk szöges nyakörvet dobermanon vagy rottweileren, de láttam már szobakutyákra való virágos vagy szőrmés dísznyakörvet is, vagy vannak ezek a medálos nyakörvek, stb.

2013. máj. 15. 13:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel baj legyen divat. nekem is van szöges bőr nyakörvem.


De én se otthonra veszem fel a "divatos" ruháimat, otthon maradok a mackóba/alsó gatyába mert az kényelmes ^^. . Ez szerintem logikus a kutyáknál is :) ha otthon van fölösleges rá a nyakörv.

2013. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én le szoktam venni róluk a nyakörvet, mert nekem bőr illetve régebben textil nyakörvem volt, vagyis a kutyáknak :) és a textil alatt is és a bőr alatt is kopott a szőrük, illetve mivel az udvarunk nagyon poros, ezért iszonyat mennyiségű por rakódik a nyakörvre és ilyen melegbe, fülled is, ezáltal masszív retek lesz a nyakörv alatt a kutyákon. De lakásban például, azon kívül, hogy kophat a szőr alatta vagy fent akadhat valahol, nem hinném, hogy ártana neki a nyakörv.
2013. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak sétánál van rajtuk.Kényelmesebb nekik,ha napközben leveszem.Séta előtt felcsatolom és indulunk.
2013. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!