Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Még nem tartunk ott, de érdekelne hogy milyen kutya lenne való nekünk, ha pár hónapon belül kutyát szeretnénk.

- Kertben lenne, egy nagyon jól szigetelt kutyaházban

- Nincsenek már gyerekek, amik tépnék őt

- Remek füves területek lennének neki a sétára

- Kutya suliba nem tudnánk elvinni, így itthon lenne tanítva, könyvek és az interneten található leckék alapján

- Mivel odakint lesz, icipici kutyát nem szeretnénk.

- A szőre ne legyen pár mm-es, bár a mostani kutyánk is bent alszik a legkeményebb téli napokon vagy a viharban (mert akkor fél) szóval megfagyni nem engednék.

- Nagyon hiperaktív ne legyen, a kertben és a napi egyszeri sétával le tudja vezetni a napi aktivitását.


A fiúk németjuhászt szeretnének, de félek hogy 7 éves kora után elkezdődne nála a lassú lebénulás (gerincvelőhártya-csontosodás, csípőizületi diszplázia). Imádom őket, de az ismerőseim németjuhászai mind korán, fájdalmak közepette mentek el.

Várom az ötleteket :)


2013. máj. 20. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a németjuhász nagyon jó ötlet, ha megfelelő kennelből veszed akkor nem kell ezektől a dolgoktól félned. Esetelg labrador, vagy golden retriver.
2013. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől érdemes kutyust venni, ott szűrik a szülőket az örökletes betegségekre! Persze jó kennelt kell választani, így nem lenne gond, ha németjuhászt választotok :)


Berni pásztor jutott még eszembe!

2013. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Golden retriever/retriever félék, Svájci fehér juhász (ő elvileg nem ismeri a diszpláziát), Skót juhász (bár az ő szőre sok gondozást igényel).

Esetleg választhattok menhelyről egy keveréket, ha tulajdonképpen nincs fajta amibe bele vagytok szerelmesedve.

2013. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A döntés azon áll, hogy kertesházban laksz-e vagy nem. Ha panelban laksz, kisebb testű vagy szobakutyát ajánlanék. Ha sokat nem vagy otthon, javaslom ne kérj kutyát, az kínzás egy kutya számára. Csak akkor kérj kutyust, ha van benned elég felelősségérzet. Nekem 5 évembe tellett egy kutya kikönyörgése. Egyébként még mindig nem kaptam meg. Nekem nem az a legnagyobb gondom hogy milyen fajta legyen hanem h egyáltalán legyen valamilyen. Irigyellek ha neked ez okos csak gondot! Sok sikert, remélem jó tanácsot adtam! Jó alomból válassz és jól gondold át, egy kutya 15-20 évnyi felelősség ha igazán szereted a kutyádat. Ez nem egy régi játék, ha megunod, kidobod!
2013. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Két helyen is írtam hogy kert övezi a házunkat :) A mostani kutyánknak majdnem 16 éve viseljük gondját, szóval a felelősségvállalással nincs gond.

Kicsit meglágyítottatok a németjuhásszal kapcsolatban :) Fontos lenne hogy legyen jó házőrző, bár jó környéken élünk sose lehet tudni.

A berni pásztor mennyire jó házőrző kutyus?

2013. máj. 20. 15:51
 6/8 anonim válasza:
Berni pásztor gyönyörű, játékos, viszont szelid, szóval nem jó házörzőnek. Ha azt akarsz, németjuhászt vagy golden retrievert javasolnám!
2013. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A bernik legalább jeleznek, na de egy goldi?! Ez most komoly?? Körbenyalja a betörőt!
2013. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem a német juhász nem a legjobb megoldás, megt napi 2-3 sétát és tengeteg futkározást igényel.

Hamar el is pusztul :(


Én a berni pásztort tudom ajánlani, szereti a kis és nagy gyerekeket egyformán, elég a napi 1 séta, de azért szeret futkározni is, de nem annyit mint a németjuhász.

Barátságos és könnyen tanítható egészen kicsi korától.


Ui.: Lécci írd meg mit választottatok.

2013. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!