Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy a kutyánk...

Létezik, hogy a kutyánk direkt bepisil a helyére? Vagy lehet, hogy felfázott?

Figyelt kérdés

Mert olyat én még nem hallottam,hogy egy kutya pont oda pisilne be,ahol alszik...

Először azt hittük a nyála folyik,de ennyi nyál a világon nincs...:)

Lehetséges,hogy felfázott és ezért bepisil álmában? Mert mostanában ki is kéretőzik hajnalban pisilni,pedig végig szokta aludni az éjszakát.

Még sajna nem tudtuk elhozni a házát,és így a betonon meg a kertben fekszik,de tényleg felfázhat ennyitől?!!


2009. okt. 3. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor nappal kint van a kutya, éjszaka meg odabent? Nappal még nincs olyan hideg, hogy felfázhatott volna, ha odasüt a nap, akkor rendesen felmelegszik még a beton. De amíg nincsen ház, rakjatok le neki valami rongyot, leselejtezett pokrócot, hogy arra tudjon feküdni, ha fázik a földön. Nem lehet, hogy nem tudja még egyértelműen jelezni, ha ki kell mennie, és nem mindig ébredtek fel rá éjszaka? Ha egyszer bepisil a helyére, és érzi a szagát, onnantól kezdve simán odapisil bármikor. Mossátok ki, és szagtalnítsátok/fertőtlenítsétek a vackát, hogy ne érezze rajta a pisiszagot.
2009. okt. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy német juhászunk, kb 15 évet élt velünk, rendszeresen bent volt a lakásban, nyáron mert kutyameleg volt, télen, mert kutyahideg volt, de SOHA nem pisált be, még öreg süketként sem. Ha bent marad, órákig volt bezárva, s akkor sem, de az biztos, hogy azonnal vette az irányt a kertbe. Volt gyönyörű kis háza az udvaron, de én a legkeményebb télben sem láttam, hogy befeküdt volna,inkább a bejárati ajtó előtt a lábtörlőn feküdt.Nagybundás kutyák élvezik a havonfekvést.Tehát vagy kicsi kutyád lehet, vagy valóban valami baja van-bár olyan hideg nem volt még, hogy "felfázzon".Szoktatni kellene, rosszalásotokat kifejezni a tócsáért.
2009. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Neeee...tényleg mindig oda fog pisilni?Akkor ezért pisilt oda már háromszor is? De akkor miért ott alszik a "pisijébe"? Úr Isten,és hogyan sikáljak ki egy ágyat?!(rendes használaton kívüli ágy) És mivel? Domestos vagy valami ilyesmi? Nem vagyok egy háziasszony típus...:(

Raktunk ki már neki többször is szőnyeget,rongyot,sőt van neki egy szuper kis kutyafekhelye,de mindig szétszedi, ide-oda hurcolja csak bele nem fekszik.

Igazából kinti kutya,de bejárhat kedve szerint,este pedig benn alszik,mert nálunk hajlamosak a kedved emberek méreggel etetni a kutyát,aki ugatni mer este.

2009. okt. 3. 13:35
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagytestű,igen rövid szőrű kutya és elég fázós is!(nem azért mert én találom ki,hajnalban már remegve jön be a pisilős köréről)

De akkor már értem mi lehetett a baj.Szerintem egyszer nem vettük észre a kéretőzést,és szegény bepisilt,azóta meg vonza a pisi szag.(egyébként eddig még soha nem pisilt be)

2009. okt. 3. 13:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát a kutyák lelkivilága egy tanulmány. Huncutok, nagy színészek, ki akarják ismerni a gazdit és aztán átvenni az uralmat. Nem könnyebb odacsurizni, mint kimenni a hidegbe? Pláne, ha a gazdi nem is haragszik. Tény, hogy a miénk se ugatott, hanem odaült az ajtó elé, és nézte a kilincset.Mondjuk éjszaka ez nem megoldás. A szidásba nem pusztul bele: csúnya kutya, hát mit csináltál? A kinti pesát meg megdicsérni.Okos kutya... Tanulékonyak ám!:)
2009. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utólag már,hogy szídjam meg? Én mélyen alszom mikor ez a dolog történik hajnalok hajnalán. Reggel már hiába ordibálnék a pisis ágyra mutogatva,úgysem érti!

De most már biztos is vagyok benne,hogy az én hibám,mert emlékszem,hogy talán kétszer is volt rá példa,hogy kéretőzött én meg lusta voltam felkelni,és elküldtem a fenébe...:(((( Nesze nekem,most meg sikálhatok,de megérdemlem! Egyébként valami fertőtlenítős dologgal kell kipucolni az ágyát vagy mosószerrel?

2009. okt. 3. 13:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, tanulni kell egymás nyelvét. Anyukáméknak volt egy ilyen didergő tacskója. Anyukám kikelt az ágyból, s biztos, ami biztos kiengedte minden éjszaka közepén: Csöpike, csurizni.Pis, pis,pis... Mindig attól féltem, hogy anyukám fázik fel a hidegben.De tény, hogy értette a nyafka, mit várnak tőle, mert dolgavégeztével spurizott vissza. Én nem hiszek a fertőtlenítésben, inkább a szoktatásban. De lehet rámegy pár hetetek, míg megtanuljátok, mit vártok egymástól.:)
2009. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen,biztosan nem értjük mit akarunk egymástól,mert az elmúlt másfél év alatt egyszer nem engedtem ki,és csóri bepisilt...:D
2009. okt. 3. 14:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy már másfél éve ott van, és először történt baj? Hát akkor ez csak baleset. A többi éjszaka nedvmentes volt?Azt hittem, most kezdi tanulni a szobatisztaságot.Akkor ennyi belefér a pakliba.:)
2009. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!