Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korpák a kutyám szőrzetében....

Korpák a kutyám szőrzetében. Lehetséges-e ilyen, vagy más oka lehet?

Figyelt kérdés

A lenyírt szőrzetű kutyámon tapasztalom, különösen a gerince hátsó szakaszánál és a hátsó lapockáinál.

Tapasztaltatok-e ilyet, egyszerű korpásodás-e ez, létezik-e ilyen a kutyáknál, vagy más oka kell legyen?

Feltétlenül meg kell-e mutatnom orvosnak?


2013. máj. 21. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugi nállunk is minden évben van az intenzív vedlési időszakban. Én megmutattam a dokinak, de nem nagyon tudott semmi használhatót tenni, kb 3-4 hét alatt elmúlik.
2013. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a cicámnak korpásodott, amikor el volt hízva. Amikor sikerült lefogyasztani, eltűnt.
2013. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a lazacolaj segített.

Viszont az első válaszoló is jól írta.Általában a vedlés végével eltűnik.De ha megmaradna,vagy most is nagyon zavar,akkor próbáld ki a lazacolajat.Fontos,hogy ne adagold túl,mert a túl sok lazacolaj is korpásodáshoz vezethet :D

Én heti 3 nap adagolok az ételükhöz :)

2013. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezzel addig nincs gond, míg nem viszket nekio. Ha sokat vakarózik, akkor mindenképp kend be vmi testápolóval, nálunk ez megoldás volt. Mi egy kis babaolajat is tettünk a krém mellé, így hamarabb helyrejött.
2013. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Egy kicsit felébredt bennem a remény, hogy nem betegség miatt lehet ez.

Nem viszket a bőre, nem vakarózik.

Csak olyan csúnya, ahogyan előbukkannak a szőrzete megbolygatásánál a levált bőrkedarabkák.

2013. máj. 21. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zavar akkor ajánlom hogy fürdesd meg nizoral samponnal. A sampont hígítva tedd a szőrére és hagyd rajta néhány percig aztán öblítsd le. Szépen elmulasztja a korpát.
2013. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az enyémnek is vannak ilyenek, a hátsóján meg a farkánál főleg. vedléskor jön általában elő, bár egy ideje nem volt ilyen intenzíven, most valszeg a szárnyasos táp váltotta ki... most halasat kap és a lazacolajon is gondolkozom, hogy helyrerakjam. egy fürdetés sem árt nagyon.
2013. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!