Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy problémánk, vemhes...

Van egy problémánk, vemhes lett a szuka borderünk. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Párommal élek együtt, neki is van egy szuka bordere, nekem meg egy kan borderem. A szuka tüzelt néhány hete, ekkor külön tartottuk őket mivel mindketten ivarosak. Fogalmunk sincs mikor, hogyan de összejöttek, mivel a szuka vemhes lett. A kiskutyákat mindenképp hagyjuk megszületni, mert a párom őt tenyészszukának szánja, azért is vette. Mindkét kutyánk TK-s és szűrve vannak HD-ED-OCDre (mert sportolunk velük). A szuka kutyusnak ezenkívül van PRA, CEA, TNS szűrése is (nem hordozó)... az enyém pedig a szülei alapján mentes CEA,CL, és TNS betegségekre. Arra gondoltunk,hogy te törzskönyveztetnénk az almot, de nem vagyunk MEOE tagok, és kennelnevünk sincs és ez mire elintéződne a kiskutyák már rég meglennének (mivel kb. a 47 hétben van a kutyamama). Mit tehetnénk??

2013. máj. 22. 11:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajna most volt tenyészszemle a hétvégén borderre szóval már csak felülbélyegzett tk-ra pályázhattok
2013. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Amit a 9-es írt, az jó ötlet. Letörzskönyveztetitek valamelyik kutyus tenyésztőjének a kennelneve alatt és ennyi.
2013. máj. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

szerintem vedd fel a kapcsolatot ab( www.hkc.hu ) szervezettel, úgy látom a border oda tartozik ETSZ szerint a Magyar Kutyatenyésztők Egyesületéhez! nem késtél el semmivel, mert a kicsik fél éves korukig törzskönyvezhetőek, dns teszt nélkül! ha nibcs is tenyészszemle, szoktak kérni kérvényt, hogy ne legyen felül bélyegzett az alom, de ha mégis az lesz, semmi probléma! attól még lehet, világ győztes gyönyörűség is, és majd az ő leendő kölykeinek meglesz a tsz!

Ne az vezéreljen a törzskönyvezéshez, hogy az állatvédők mit fognak szólni, hanem az, hogy ez olyan mint embereknél az anyakönyvi kivonat! és tisztességgel tartjátok a kutyáitokat, ne "zabigyerekek" szülessenek utánuk!

sok sikert, és sok türelmet a kicsikhez!

2013. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
a border az APKK-hoz tartozik.... [link] április 18-tól ők az államilag elismertek hosszúszőrű collie, rövidszőrű (smooth)collie, border collie, bearded collie, shetlans sheepdog, welsh corgi cardigan, welsh corgi pembroke, ausztrál juhászkutya, ausztrál cattle dog és ausztrál kelpie fajtákra...
2013. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérlek majd írd meg, mi lett, szerintem itt mindannyiunkat érdekel, mit és hogyan sikerült intézni ilyen esetben!
2013. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A végleges z lett, hogy Csehországban lesznek a kölykök tkv-va :). Kint lakik unokatestvérem és mivel jelenleg neki is van egy bordere így az ő nevén intéződik a dolgok :).
2013. máj. 29. 13:04
 17/21 A kérdező kommentje:
A kennelnevet meg úgy választja, hogy egyik klubtársára fogja átruházni a kennelnevet, aki pár éven belül szeretné tenyésztésre adni a nevét. MI meg úgy döntöttünk, hogy ivartalanítjuk mindkét kutyám- én is, és párom is. Túl sok hajcihő van ekörül az egész körül. Jó dolog kiskutyázni, de már most rengeteg pénzben van a dolog.
2013. máj. 29. 13:18
 18/21 A kérdező kommentje:
Valamint gazditalálás is, pár napon belül világra jönnek. Rengeteg ismerősünk jelentkezett, hogy esetleg szeretnének kiskutyát. De igazából annyira válogatós vagyok, és annyira nem tudom odamerjem adni a kiskutyákat, holott tudom jó helyük lenne, csak hát :)))
2013. máj. 29. 13:22
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A külföldi törzskönyvvel csak a papírozást intézed el. Ha magyar ember veszi meg a kiskutyát, és netán itthon élni akar a törzskönyvezett kutya lehetőségeivel, neki több dolga lesz a papírral. Ezt azért ne feledd majd megemlíteni azoknak, akik kiskutyát vesznek majd tőled.
2013. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
EZ természetes, mindenkinek mondtam aki eddig érdeklődött. :)
2013. máj. 29. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!