Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 4 hónapos szuka német...

Van 1 4 hónapos szuka német juhászkutyám akit ha elviszek sétálni és bármilyen idegen ember felé nyúl, megakarja simogatni, elkezdi támadni de nem akárhogyan. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
valamint ha a házba is bejön valaki elkezdi támadni . ez jó tulajdonságra utal vagy valami rosszra ?
2013. máj. 20. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4 hónaposnál nem ez az elvárt. Elképzelhető, hogy félelemből támad. Ne engedd meg neki.
2013. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem egyáltalán nem normális, azt hiszi ő a falkavezér és az a dolga hogy megvédjen téged mert te erre nem vagy képes! Egy normálisqn szocializált kutya akinek van "falkavezére" nem csinál ilyet. Szerintem ha van rá lehetőséged mennyetek kutyasuliba mert ebből még gond lehet a későbbiekben. Olvas utánna a falkavezérségnek is ajánlom kezdésnek Jan Fennell Kutyapszihológia cimű könyvét.
2013. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, kicsit félre olvastam 14 hónapot néztem. Viszont egy 4 hónaposnál is probléma, lehet hogy valóban félelemből támad. De mivel nem látjuk a kutya testbeszédét így nehéz eldönteni mi a helyzet.
2013. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
vinném én suliba , csak a a baj hogy 1 van a közelben de az oktató semmit nem ért a kutyákhoz most nem írom le hogy hogyan oktat de lényeg hogy ő hozzá vinném az nem válna előnyére sőt... ha támad valakire mit csináljak ? mert csak akkor hagyja abba ha elmegy az illető
2013. máj. 20. 13:56
 5/13 A kérdező kommentje:
farok csóválva ugat ... de a farok csóválás a nyugtalánság jele is lehet nem ?
2013. máj. 20. 13:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Amikor támad, meg kellene tiltanod neki. Ilyen egyszerű. Eleinte meg nem kellene még engedni idegenek simogatását. Egyszerre csak egyféle gondot javítsál.Idegen simogasson akkor, ha a kiskutya maga megy oda hozzá.
2013. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 4 hónapos kölyöknél a farokcsóválás +ugatás inkább az izgatotság, kiváncsiság jele. Engedd oda a kölyköt de szólj az embernek hogy lehet hogy ugrálni esetleg harapdálni fog, és nézd meg mit csinál. Ha erőszakos egy határozott nemmel tiltsd le. A legjobb az lenne ha ki tudnád várni hogy megnyugodjon és a másik ember lépne oda hozza. Nem hiszem hogy agrszíó lenne, inkább csak kölykös kiváncsiság, de ha most nem ismerkedhet emberekkel akkor később lehet beleőlle probléma.
2013. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem megy oda hozzá ha felé nyúl a kis kutya hátra lép pár lépést
2013. máj. 20. 14:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Cerberos kutyaiskola.


Ez az egyik specialitásuk.

2013. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért kell kivárni, míg a kiskutya közelít az idegen felé. A kölyköknél még szinte alig számít-gazda, vagy idegen.Az embereket kedvelik. A tied kissé távolságtartó. Így neki kell majd közeledni a emberhez.
2013. máj. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!