Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvileg nem szabhatják meg a...

Szilvi & Argos kérdése:

Elvileg nem szabhatják meg a lakásonként/házanként tartható kutyák számát. Akkor ez most mi?

Figyelt kérdés

[link]


"Egy tavaly életbe lépett felsőbb jogszabály ugyanis kimondja: "Mezőgazdasági haszonállat tartása önkormányzati rendeletben nem korlátozható." Ezért az új városi rendeletből kikerül az erre vonatkozó tiltás, azaz elviekben újra lehet például disznót, kacsát, lovat tartani. Családi házak esetében a korábbi kettő helyett immár három kutya tartható, továbbra is megmarad viszont a szigorúság az emeletes házak esetében: lakásonként egy kutya és legfeljebb két macska lehet a lakótárs."



2013. máj. 22. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A "mezőgazdasági haszonállat" és a kedvtelésből tartott háziállat két külön kategória!
2013. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Miiiii?

Azt hittem, képben vagyok, de hogy panelban EGY kutya?

Ezt mikor, hol és mennyire agynehezek találták ki??

2013. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja... Most nézem, ez Szfvár...

Azt hittem, itt Budapesten kergültek meg így. Bár így se értem, a Szfváriaknak nincs két kezük, hogy két pórázt fogjanak?

2013. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ha jól tudom a törvénybe úgy van hogy 20nm enként lehet 1 nagytesű kutya(40kg fölötti) 10nm kistestű(20alatti) 15nm közepes(20-40között).


Tehát akkor ez ugyan olyan ellentmondás lesz mint a póráz rendelet... A törvény azt mondja hogy 80nm lehet 8kistestű kutyád de az önkormányzat meg azt hogy csak 1 ?... nagyon érdekes.


És mi van akkor ha barátnőmmel összeköltözünk és mindkettőnknek van kutyája? az egyiket agyuk le menhelyen? mennyi marhaságot találnak még ki...

2013. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerintem a négyzetméter és a lánchossz arra vonatkozik, hogy TARTÓSAN él adott területen egy kutya...tehát állandó jelleggel ott van...panelban a napi háromszori séta miatt sztem nem áll fent ez a feltétel, de nem tudom...


De pont ez az, hogy a kutyatartás egy tulajdonhoz való jog, és ezt nem korlátozhatják!!!

Little Red majd jön és leírja a dolgot, hogy is van ez...eddig én is úgy tudtam, hogy nem korlátozhat...a franc se tudja, hogy mi van már :(((

2013. máj. 22. 14:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nah hogy nekem hogy jött az hogy "agyuk" adjuk helyett ne kérdezzétek :D én is kíváncsi vagyok hogy most mi a helyzet. ezzel. Meg a Szandit fogja érdekelni mert ő székesfehérvári ha jól tudom. :)
2013. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szandinak eddig csak Joey van, és panelban nem is szeretnének még egy kutyát egyenlőre...de sok kutyásnak már most több kutyája van...
2013. máj. 22. 14:47
 8/14 anonim ***** válasza:

Az első ember meg is válaszolta: a haszonállat és a kedvtelésből tartott állat két külön kategória.


Szerintem a feol-nál félreértés van, ahogy az önkorinál is. Sajnos a mai napig is nagyon kevés helyen írták át a helyi rendeleteket az alkotmánybírósági határozatnak megfelelően!

2013. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Tök mindegy mit szabályozna városi rendeletben, ha a törvény nem tiltja. Nálunk is a rendelet szerint max 3 kutya lehet családi házanként, de nem hatályos amíg a törvényben más van. A törvény felette áll bármilyen rendeletnek.
2013. máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem jó, amit mondasz :)


Helyi rendelet lehet szigorúbb, mint a tv, csak ellentétes nem lehet vele.


De ebben a kérdésben (tartható állatok száma) kivették a szigorítás lehetőségét az önkorik kezéből a 146/2011-es Alkotmánybírósági Határozattal.

2013. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!