Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Leválni a Távhőről, hogyan...

Roland83* kérdése:

Leválni a Távhőről, hogyan lehet ha a "kedves" lakók nem akarnak? Lakásonként lelehetne valahogyan? Hihetetlen, hogy köteleznek egy szolgáltatásra amit nem akar fizetni az ember! Ráadásul többféle megoldás is létezik.

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Csk többségi döntéssel, a társasház közgyűlésén.
2012. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha egy társasházban veszel lakást, akkor ott a többség határozata minden lakóra kötelezö. Ha neked ez nem tetszik, akkor jogodban áll elköltözni, és nem venni igénybe az általad nem igényelt szolgáltatást.

Az viszont a gyakorlatban nem megoldható, hogy egy társasházon belül többféle fütésmód legyen, kivéve, ha minden lakásban egyedi fütés van, de ez csak akkor lehetséges, ha már az épitéskor úgy kell, hogy lett tervezve.

2012. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 100 laóból 90-nek megfelel, akkor az rád is kötelezö. HA nem tetszik, akkor ellehet költözni vagy lehet itt hözöngeni, de változtatni nem.
2012. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi is szívesen leválnánk a távhőről. Sajnos a lakók valódi szauna-mániás energiapazarló, dőzsölő kis gengszterek. Itt Szombathelyen az Oladi-lakótelepi házközponti távfűtéses panellakásokban egész télen (december, január, február) +26°C-+27°C van egyedi szabályozás hiányában, este 8 és 9 között +28°C és +29°C is lehet. Abban a tízemeletes panelházban ahol lakunk a külső falak nincsenek szigetelve, a mi lakásunk pedig északi fekvésű saroklakás, mégis pokoli hőség van benne. Sajnos nagyon magasak 30ezerFt körüliek a havi távhőszámlák. A közös képviselő és a lakóközösség pedig valódi szaunamániás, kötekedő lakásmaffiát alkot, olyanok mint az Ördögök. Mindannyian elmeroggyant, félkegyelmű, élősködő nyomorékok, akik a luxuskiadásaikat és energiapazarló szaunájuk költségeit ránk terhelik. Ez olyan mint ha hitelt vennének fel saját luxuskiadásaikra és a minket tennének meg készfizető kezeseknek és a lakásunkra jelzálogot jegyeznének be. Felháborító, hogy a többi lakó "hitelfelvételre" (+30°C-os távhőszolgáltatás)kötelezhet engem.
2013. febr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" 26°C-+27°C van egyedi szabályozás hiányában, este 8 és 9 között +28°C és +29°C is lehet."



Én az ilyet nem értem. Nálunk kb 21 fok van télen. A távhő szolgáltató csak épp annyira fűt, hogy ez meglegyen. Persze ha valakinek ez is sok akkor csavarhatja lejjebb. Legutóbb 6 ezer volt, előtte 9-12 és kb 17e Ft az idei tél legnagyobb havi díj. Igaz, idén nem is volt tél :-D (viszont ezen összegekből 4 ezer fix alap díj és a meleg víz hő díja is benne van)

43 nm lakásra ez szerintem nem sok. És nem faztunk sose.


Szóval én úgy vélem, hogy nem önmagában a távhő a gond, hanem hogy rosszul vagytok velük szerződve.

2014. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!