Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvileg nem szabhatják meg a...

Szilvi & Argos kérdése:

Elvileg nem szabhatják meg a lakásonként/házanként tartható kutyák számát. Akkor ez most mi?

Figyelt kérdés

[link]


"Egy tavaly életbe lépett felsőbb jogszabály ugyanis kimondja: "Mezőgazdasági haszonállat tartása önkormányzati rendeletben nem korlátozható." Ezért az új városi rendeletből kikerül az erre vonatkozó tiltás, azaz elviekben újra lehet például disznót, kacsát, lovat tartani. Családi házak esetében a korábbi kettő helyett immár három kutya tartható, továbbra is megmarad viszont a szigorúság az emeletes házak esetében: lakásonként egy kutya és legfeljebb két macska lehet a lakótárs."



2013. máj. 22. 13:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Alexandra írta nekem:


""Az önkormányzat tehát rendeletben sem írhatja elő a kutya- és macskatenyésztés engedélyhez kötését, mert egyáltalán nem tilthatja meg a jogszabályoknak megfelelően tartott állatok tartását. Egyedül a jogszabályok megsértése esetén jogosult (akkor is államigazgatási hatáskörben) az állattartóval szemben (aki lehet tenyésztő is) hatósági eszközökkel fellépni. Ennek következtében a kutya- és macskatartás, vagy tenyésztés nem köthető hatósági engedélyhez. Ugyanakkor az önkormányzat állatvédelmi hatósági jogkörében köteles ellenőrizni, hogy az állatokat a jogszabályok szerint előírt feltételek között tartják-e."


[link]


Amit ellenőrizhet:

"14. §(5) Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,

b) kistestű ebet 4 m-nél, közepes testű ebet 6 m-nél, nagytestű ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve,

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térbentartani.

(6) Tartósan csoportosan tartott ebek esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani. Nem minősül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig.

(7) Amennyiben ebet futólánccal - vagy ahhoz hasonló elven működő szerkezettel - kikötve tartanak, a feszített és futó részek hosszának összege nem lehet kevesebb 8 m-nél, valamint a futó rész nem lehet rövidebb 3 m-nél."


[link]


Ergó tényleg be kéne menni önkorihoz panaszt tenni, kedves fehérváriak!!!

2013. máj. 22. 20:23
 12/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Először nem is volt a kutyák száma meghatározva rendeletben. Aztán korlátozták 3-ra családi házaknál, panelnál nem tudom, nem érintett nem is foglalkoztam vele, aztán jött az alkotmánybírósági határozat, akkor meg kiadta az önkormányzat ugyan ezt, amit te is írtál, hogy mezőgazdasági haszonállatot nem korlátozhatnak, de a kutyák száma továbbra is maximum 3 lehet családi háznál, macskák száma 5. Már többször gondolkoztam azon, hogy írni kellene az önkormányzatnak egy levelet, gondoltam, hogy akkor már írjunk többen, de akinek több kutyája van, mint 3-om az lapul, mint sz.r a gazban, aztán annyian elkezdték mondani, hogy de igenis korlátozhatja, hogy gondoltam, akkor jobb nem pattogni. De akkor, ha jól érzelmezem mégis csak nekem volt igazam és nem szabályozhatják továbbra sem, még ilyen rendelettel sem.
2013. máj. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sztem sem korlátozhatják a bemásolt szabályok alapján!!!

Lépnetek kéne az önkormányzat felé az ügyben

2013. máj. 23. 15:06
 14/14 anonim ***** válasza:
Szandinak gyorsan bedaráltam a linkeket meg a kimásolt részletet, ő meg elkülte a feol-nak. Kiváncsi vagyok rá, h reagálnak-e. Mondjuk érdemes ilyenkor közvetlen e-mailt írni, nekem a boon eddig mindig lehozta az írásomat.
2013. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!