Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyafajta...

Szerintetek milyen kutyafajta illik egy könyvbe ami Angliába játszodik? :-)

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 13:51
 1/8 klopusz ***** válasza:
100%
Valamilyen jó kis angol fajta: bobtail, valamelyik retriever, angol véreb, angol cocker stb.
2013. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egy labradort vagy foxterriert ajánlanék.
2013. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sameths ***** válasza:
100%

Az angolok imádják a vizslát. :-D

Vagy pointer.

2013. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Feltételezem te szeretnél könyvet írni vagy legalábbis valami történetet alkotni.

Ha én írnék, akkor biztosan nem csak a környezetet venném figyelembe. Szerintem a fajta attól is függ, milyen szerepe van a kutyának a sztoriban. Ha pl. vadásznak is vele, akkor hülyén fest egy bobtail a történetben; ugyanilyen alapon egy angol cocker sem fog illeni mondjuk egy birkatartó család mindennapjaiba...

Ha csak családi kutyáról van szó, akkor szinte bármit el tudok képzelni, de egyes fajtákról az olvasó más történetekre (könyvekre, filmekre) asszociálhat, ami lehet, hogy nem túl kedvező marketing szempontból, ha összehasonlítja. (Persze itt feltételezzük, hogy ki is lenne adva a könyv.) Én ezért kizárnám a híresebb történetekben szereplő fajtákat, mint pl. skót juhászt (Lassie).

Utána keresnék egy nem túl ritka, de nem is túl elterjedt fajtát, aminek a főbb tevékenysége beleillik a történetbe és lehetőleg a fajtagazda országban játszódik a történet.


Nem vagyok túl járatos a kutyás történetekben, de egy norwich terrier, angol masztiff vagy angol szetter szerintem jó választás lehet természetesen a feladatkörük figyelembevételével.

2013. máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Corgi
2013. máj. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkitől! :-)
2013. máj. 23. 17:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Angol bulldog vagy angol masztiff, de el tudnék képzelni agarat, vagy valamilyen kopófélét. De még sok más variáció van, végülis az angolok elég sok fajtát tenyésztettek ki, ha jól tudom, ők tenyésztették ki a legtöbb a legtöbb fajtát.
2013. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem dán dog,beagle,golden retriver,vagy alaszkai malamut
2014. márc. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!