Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baj van a kutyámmal?

Mi baj van a kutyámmal?

Figyelt kérdés
A kutyám egész teste varral van tele.Mindenhol van egy kis var.A fején,a hátán,a válán meg még sok helyen de mindenhol csak kis varak.Most vemhes a kutyám.De tavaj isvemhes volt és tavaj is ez volt a baj.
2013. máj. 23. 15:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

De nem minden évben.A kutyáknak egyébként semmi bajuk nem lesz akkor sem,ha életükben nem szaporodnak.Az én egyik kutyám pl.6 hónaposan lett ivartalanítva,és semmi baja.Fajtatiszta,szép kutya,de nekem fontosabb az egészsége,mint a szaporításból bejövő pénz.

A Royal Canintól meg a többi táptól nem fog elmúlni a probléma.Ahányszor elleted,mindig elő fog jönni.Arra sincs garancia,hogy az utódok nem öröklik az erre a problémára való hajlamot.

Ivartalaníttasd ellés után a kutyádat,ha fontos neked az egészsége,fontosabb a pénznél.

A menhelyek és fajtamentők tele vannak retrieverekkel,akinek kell ilyen kutya,ott is talál.

2013. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Képzeld nem a pénzért csinálom nem öröklik mert az egyik kutyája a nagyszülőimhez került és semmi baja sincs.Nekem az egészsége nagyon sőt a legfontosabb de azt senki nem kérheti hogy ivartalanítsam.
2013. máj. 23. 18:19
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Majd pár év múlva meglátod, hogy mennyire "jót tett" a kutyádnak a vemhesség.
2013. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom te mit szólnál ahoz hogy ha lány vagy akkor ne feküdj le senkivel.Mert ugye sok gyerek van az árvaházakban.
2013. máj. 23. 18:20
 15/17 anonim ***** válasza:
55%

Gratulálok, ez egy nagyon okos megnyilvánulás volt -.-

Gondolom pont beteg voltál, amikor általános alsóban az ösztönökről tanítottak.

Hallod, a 8 éves kishugom is többet tud nálad.

2013. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha fontos lenne az egészsége,NEM szaporítanád főleg a tavalyi előzmények után.

Egy alomban általában nem egy kölyök van.Az a kiskutya,aki nagymamádéknál van,egészséges.Most még.Mivel most egy év körül lehet,remélhetőleg még nem kezdtek el vele szaporítani,tehát még ki sem jöhetett volna rajta ez a probléma.Arról van fogalmad,hogy a többi kölyökkel mi van?

A kutyád volt egyáltalán életében szűrve a fajtabetegségekre?Hogy értsed:ez nem az,mikor az állatorvos ránéz és azt mondja,rendben van.

Beszélgettem két híres tenyésztővel is a kutyádról,akik már tettek is le valamit az asztalra a tenyésztésben.Mindkettő azt mondta,ha egy szukánál ilyen problémák mutatkoznak,AZONNAL kiveszik a tenyésztésből,nem történhet meg,hogy még egyszer befedeztetik még akkor sem,ha sokszoros győztes kutya.

Így gondolkodik egy felelős tenyésztő.A szaporító meg úgy,mint te.

A kutya egyébként nem választhatja meg,hogy akar-e kölyköket.Az ember kényszeríti rá.

2013. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nekem az egészsége nagyon sőt a legfontosabb"


Nem. Ha neked kicsit is fontos lenne, akkor már tavaly látta volna állatorvos, szakember állapította volna meg, hogy milyen bőrbetegsége van, és írt volna fel rá kenőcsöt, nem otthon talált kenceficével kenegetted volna. Ha fontos lenne az egészsége, akkor a vemhességéből kifolyólag is látta volna állatorvos, és a bőrproblémát alapon kezelte volna.


"kicsit megviseli a vemhesség"

Gondolom, ha lány vagy, még nem szültél, ha fiú, akkor nem szült a párod. Majd ha igen, akkor megtudod, hogy a z utódok kihordása és világrahozatala nem kicsit ciseli meg az anya szervezetét.

Utoljára még hozzátenném, hogy a párzás nem élvezetes a nőstény kutya számára, hanem ösztönös, kizárólag a fajfenntartást szolgálja. Annak hiánya a legkevésbé sem teszi boldogtalanná a kutyát.

2013. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!