Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11-12 hetes kiskutya, véres...

11-12 hetes kiskutya, véres széklet (bővebben lent), mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van perpillanat 7 magyar vizsla kiskutyánk és a két szülő. Már hamarabb is feltűnt, hogy előfordult a székletben vér, de nem volt annyira feltűnő. Ma láttam az egyik kölyköt nagydolog közben és annyi történt, hogy 2-3 csepp vért ürített kis erőlködés után. Megjegyzem, tegnap kaptak féreghajtót, nem is hiába. Különben más bajuk még nincs, rendesen esznek, virgoncak, kaptak egy kis kamillateát és normaflort. Mi lehet ez? Okozhatja a bélféreg? Apám szerint parvo is lehet.
2009. okt. 4. 11:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet parvo.Megkapták az oltásokat?Mert ha nem akkor adassátok be nekik és nézessétek meg a kutyákat az orvossal.
2009. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

A parvó nem valószínű,az nem így kzdődik.

Egyébként meg előbb vizsgálat utána oltás.

Sokkal valószínűbb a gardia nevű (asszem egysejtű)élősködő, amire Vermis Ex féreghajtó kúrát szoktunk kapni,3-5 napon keresztül és az teljesen rendbe teszi őket.

Remélem azért oltásuk van már legalább 2.

2009. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Sajnos most nem áll módunkban beoltatni őket. Arra számoltunk, hogy sikerül túladnunk rajtuk hamarabb és a leendő gazdik megteszik. Hát, nem igazán kapkodnak utánuk. Már azt fontolgatjuk, hogy elajándékozzuk őket.

Egyébként más állatokkal nem találkoznak se a nagyok, se a kicsik, nem engedjük őket ki a kapun se, azt se tudom elképzelni, hogy ha megkapták a parvot, akkor honnan.

2009. okt. 4. 12:24
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Brávó!!! Gratulálok, rendkívül felelős hozzáállás! Ha tényleg parvó, akkor hagyjátok majd őket meghalni, esetleg a szülőkkel együtt??? Mert ezek után gondolom nekik sincs a veszettségen kívül más oltásuk.... És csak hogy tudd, a fertőzést a cipőtalpadon is simán haza tudod vinni, akár a parvót is.
2009. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mondom nem áll módunkban. Ha megtehetnénk beoltatnánk őket, nem tudjuk. Hurrogj le érte.
2009. okt. 4. 12:46
 6/24 anonim válasza:
100%

Üdv!

Sajnos az összes kiskutya meghalhat oltás nélkül,mellesleg kérlek ird már meg hány fiu és hány lány van ? Köszönöm.

2009. okt. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
59%

Én nem hurroglak,megértem milyen ez a helyzet,lehet érdekelne 1 kutyus,kérlek ird meg melyik megyében laksz.

Szerintem ezzel még nem lehet behatárolni téged,de legalább tudom milyen messze lenneél. Köszönöm!%!!!

2009. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

ha nem áll módotokban, akkor meg minek hagyjátok, hogy megszülessenek?? :O


a parvót tényleg be lehet vinni a cipőtalpon, ahogy más virust is.

Valószinűbb, hogy a férgektől véres a széklet.


A legjobbakat kivánom a kicsi kutyáknak, remélem semmi bajuk...

2009. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
4 fiú és 3 lány van, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Nyíregyházától nem messze.
2009. okt. 4. 13:10
 10/24 anonim válasza:
100%

Én nem hurroglak,megértem milyen ez a helyzet,lehet érdekelne 1 kutyus,kérlek ird meg melyik megyében laksz.

Szerintem ezzel még nem lehet behatárolni téged,de legalább tudom milyen messze lenneél. Köszönöm!%!!!

2009. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!