Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11-12 hetes kiskutya, véres...

11-12 hetes kiskutya, véres széklet (bővebben lent), mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van perpillanat 7 magyar vizsla kiskutyánk és a két szülő. Már hamarabb is feltűnt, hogy előfordult a székletben vér, de nem volt annyira feltűnő. Ma láttam az egyik kölyköt nagydolog közben és annyi történt, hogy 2-3 csepp vért ürített kis erőlködés után. Megjegyzem, tegnap kaptak féreghajtót, nem is hiába. Különben más bajuk még nincs, rendesen esznek, virgoncak, kaptak egy kis kamillateát és normaflort. Mi lehet ez? Okozhatja a bélféreg? Apám szerint parvo is lehet.
2009. okt. 4. 11:54
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Váratlanul ért minket kiadás (tudniillik volt az a jégeső). A jókívánságot köszönöm.
2009. okt. 4. 13:12
 12/24 anonim válasza:
86%

Felelősségteljes állatszaporitás!!!!!!!


Már 13 hetesek szerencsétlenek,de semmi oltásuk nincsen!

Elpuszulhatnak szerencsétlenek egy parvo virustól bármikor,gondolom a felnőtt kutyák is levannak oltva rendesen...

Nem lett volna szabad szaporitani szerencsétleneket,ha nincs pénz oltásra,akkor tápra sincs, és egyéb ellátásokra sem,ez annyira felelőtlen istenem...

2009. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval,már véreset üritenek,de oltás meg sehol ! végig kellett volna gondolni ezt az egész szaporitásoss dolgot,a jégeső lehet hirtelen jött,de egy kutyákhoz valamit is értő emberke,tett volna el annyi pénzt félre,hogy a kicsiket legalább be tudja oltatni a késöbbiekben,nem is számolva a szülés közben lehetséges komplikációkra,amelyek pénzhiány miatt meg is ölhették volna az anyakutyát és kölykeit...Szörnyű,hogy ilyen előfordul,gondatlanság,felelőtlenség.
2009. okt. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden érintettnek a kioktatást. Mi se így terveztük, nem akartuk ezt az almot, de a szüleik ügyesen megoldották anno, hogy most nekünk legyen min törnünk a fejünk. De emlékeztetném itt a látogatókat, hogy tanácsokat, ötleteket várok, nem prédikációt. Azt én is tudok magamnak gyártani.
2009. okt. 4. 19:57
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A parvo első tünete nem a véres széklet, hanem a levertség és az étvágytalanság. Ugyanígy a leptospirózisé és a bakteriális bélgyulladásé is.

Szerintem a giardia nevű féreg okozza (ha más tünet nincs), de csak az állatorvoshoz elvitt széklet tenyésztésből derül ki pontosan, mi a baj.

Én megértem, hogy nincsen pénz az oltásokra, de akkor a tanulság: tessék annyi pénzt összegyűjteni a következő tüzelésig, hogy a szukát ivartalanítsátok.

2009. okt. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Mégegy használható komment. Köszönöm szépen. Én is utánanéztem a parvonak, kételkedtem is benne. És már másodjára látom ezt az élősködőt itt leírva. Előző kommentelő, aki ezt írta említette egy féreghajtó nevét is, úgy emlékszem Vermis Ex. Valaki tud mondani valamit arról, hogy lesz-e gond vele, ha ezt beadom nekik és mégsincs bennnük ilyen élősködő?
2009. okt. 5. 18:42
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
Igaza van annak aki "lehurrogott" mert nem az a megoldás h kijelented h nem állt módunkban....akkor nem kellett volna vállalni őket vagy nem arra várni h rajtuk keressetek pénzt hanem ingyen odaadni megfeleő gazdiknak!
2009. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nem szívesen jelentem ki. Így alakultak a dolgok sajnos. De még rátesz egy lapáttal, hogy kevesen jelentkeznek értük. Mindenesetre lehet, hogy fontolóra vesszük az ivartalanítást..
2009. okt. 5. 20:01
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem giardia, de kapnak rá féreghajtót, akkor nem lesz semmi bajuk, max. megfosatja egy kicsit őket.

Okozhatja a coli nevű baktérium is, arra antibiotikum kell 3-5-7 napig (a fertőzés súlyosságától függően), ált. Enroxilt szoktak adni.

A giardia és a coli is fertőző emberre!

Mindenképp kell széklettenyésztést csináltatni, mert a rossz diagnózis alapján adott gyógyszer lehet, hogy elfedi egy időre a tüneteket, de aztán még erősebb formában újból megjelenik a betegség, és minél tovább lappang, annál nehezebb kikezelni, és annál jobban terheli/viseli meg a kutya (pláne kölyök!) szervezetét.

2009. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot
2009. okt. 5. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!