Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy egy kutya úgymond, , bekattan", vagy minden csak helytelen nevelés eredménye?

Figyelt kérdés
A kutyámnak kölyökkora óta vannak olyan dolgai(negatívak),melyet sem az orvosok,sem kutyakiképzők nem tudtak eddig megmagyarázni.Mostanában nagyon különösen viselkedik,már szüleim is félnek tőle,én pedig attól tartok így,10.éves korára,hogy teljesen bekattan.Találkoztatok már hasonlóval ill,szerintetek létezik ilyen?
2013. máj. 23. 22:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gyakori, előfordulhat ugyan lappangó idegrendszeri baj, de kell valami, ami előhozza (rossz tartási körülmények, stb.) Csak azt tudom javasolni, hogy foglalkozz vele sokat, biztosíts elég mozgást, szeresd
2013. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mit értesz különös viselkedésen?
2013. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Lehet, hogy egy kutya ideggyenge, idegrendszeri rendellenesség, betegség stb. De ez nagyon ritka, és a nagy többség az emberek hibája.
2013. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Pontosan leírnád a helyzetet, kérlek?
2013. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Jelenleg azt csinálja,hogy szemlátomást minden ok nélkül,spontán felvinnyog,fél,menekül be a házba(napok óta több ilyen is van,külső,a normálistól eltérő körülmény nincs),szinte lehetetlen kiparancsolni,pedig abszolút engedelmes.A kaját imádja,de most azzal sem lehet elcsalni,zavartan viselkedik.Az orvos nem talált semmit.
2013. máj. 23. 23:04
 6/22 A kérdező kommentje:
-tehát nagy valószínűséggel fizikai fájdalma nincs.
2013. máj. 23. 23:04
 7/22 anonim ***** válasza:
A spánielem is ilyen, rosszul tartották, verték, éheztették, 4 helyen eltört a lába is, de a légynek se ártana. Lehet a tiednek is rossz sorsa volt, az jön elő nála. De a jelek szerint nem agresszív, ne féljetek tőle, mikor elvonul ne zaklassátok, várjátok meg míg magától előjön. Azért lehet nem ártana megnézetni, nincs-e mondjuk agydaganata, bár nem hiszem, inkább az előbb leírt dolog áll fenn
2013. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Korábban is,és mindig is voltak az agresszióval gondok,holott ivartalanítva lett(már akkor azt tanácsolták,altattasuk el,mert a kiképző sem tudott rá mit mondani),illetve a falkavezérségi dolgok is rendben vannak,100%-ban engedelmes...Viszont máig nem értjük többek között,miért van az 3 hós kora óta,hogyha megérkezünk valahonnan és csak szóban köszönünk neki vagy meg akarnánk simogatni,vadállati hörgéssel válaszol,viszont fél perccel később,ha bemegyünk a házba és újra kilépünk,mintha mi sem történt volna...A család gyerekeit utálja,ha megsimogatják,morog eszméletlenül-ettől függetlenül a gyerekeknek is és nekünk is,mikor hazaérünk a,,fenekünkben"van,de csak ejtsük ki a nevét,már tudja,hogy róla van szó...A múltkor hazaértem és csak köszöntem nekia házában volt-hogy,,szia xy"és hallva a nevét,hörgött kifelé a házból úgy,hogy a vér meghűlt bennem...A másik kutyám is csak nézett érthetetlenül,sokszor ő sem érti a reakcióit.Emellett pedig 100%-ban engedelmes!!Bárhol behívható,bármiről letiltható,millió dolgot tud kézjelből is,a kajáját,játékát elvehetem,ha rászólok,felhagy az ugatással,ha beparancsolom,azonnal bemehet a helyére.A kapun kienged előre,de ha éppen,,olyan"pillanata van,nem lehet megsimogatni,a lábait,hátsó felét nem engedi senkinek megérinteni.Van tekintélyem,úgy érezzük és szeretettel neveljük,mindent megkap,amit kutya kaphat.Hatalmas területen szabadon mozog(soha nem volt láncon vagy kennelben),sétálunk,biciklizünk,imád mozogni,nagyon intelligens,számtalan dolgot megtanult pillanatok alatt.Labdázunk,szeretjük,mégis rengeteg helyzetben érthetetlenül és kiszámíthatatlanul viselkedik.
2013. máj. 23. 23:15
 9/22 anonim ***** válasza:
Nincs gond a látásával, hallásával?
2013. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nincsen szerencsére,tökéletesen működnek az érzékszervei.Tíz évesen-gondolom a táplálás,mozgás,életmód miatt-olyan,mint egy hat éves kutya.Kifáraszthatatlan,imád vágtázni,rohanni a bicikli mellett,vagy éppen labdázni.
2013. máj. 23. 23:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!