Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ételmegtagadásra szeretném...

Ételmegtagadásra szeretném tanítani a kutyámat, de nem megy. Mivel lehetne megtanítani?

Figyelt kérdés
7 hónapos. Csak a táljába kap enni és csak parancsra ehet ,addig nem engedem oda. Viszont a kertben mindent feleszik amit talál ,amit csalinak kitettem.Próbáltam rászólni ,akkor meg is torpan,engedelmes, de ha nem vagyok ott akkor eltűnik a kaja.

2013. máj. 24. 16:03
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Azt próbáltam ,hogy bekenem a csalit erőspistával de úgy is megeszi :(
2013. máj. 24. 16:08
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Hát ezt sehogy, ha kajás a kutya, akkor úgyis meg fogja enni, ezt még neves kutyakiképzők sem tudják elérni a kutyájuknál, hogy ilyen esetekben ne egye fel a kaját. Esetleg vannak olyan módszerek, hogy paprikát tesznek a kajába meg hasonlók, de ezt csak akkor ha élet-halál kérdése, hogy ne egye fel, amit talál.
2013. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
8%
Csak parancsra ehet? Akkor te meg csak parancsra menjél sz*rni.
2013. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A jólnevelt kutya csak parancsra ehet...


Amúgy vadászok szokták még alkalmazni: áramot vezetnek a csaliba. Persze nem 240-et, hanem annyit, ami egy villanypásztorban lenne.

2013. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Ha az Erős Pistát is megette, nyugodtan feladhatod. Nekem volt egy kutyám, akit taníttattunk, az egyik módszer volt a csúzli, amit akkor engedtek az orrához, ha felvette a kaját, a másik az Erős Pista. Az oktató azt hitte, hogy nem jót vettem, biztos nem is erős. Amikor megkóstolta, majd megfulladt tőle, olyan erős volt. Akkor feladta, mert véleménye szerint a kutya olyan zabás volt, hogy minden kaját mindenáron felfalt. Ennek ellenére kitűnő házőrző volt 12 évig.
2013. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát zabás a drága de nagyon, az ételét is kb 10 mp alatt beszívja mint a porszívó pedig nincs éheztetve. Viszont valami megoldás kell mert itt nagyon mérgezik a kutyákat és házörzőnek tartanám.
2013. máj. 24. 16:30
 7/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
Akkor itt csakis az áramütéses élelem megtagadás jöhet szóba.
2013. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Csúzlival nem tudok célbalőni, meg akkor látja is hogy ott vagyok. Ezt az elektromos szerkezetet hol lehet kapni amit a vadászok használnak? Vadászbolt?
2013. máj. 24. 16:33
 9/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
Csak ezt egy éves kora előtt nem szabad csinálni, sem idős kutyánál.
2013. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A hol lehet kapni kérdésre a válaszom: fogalmam sincs :D


De nehogy azt hidd, h a pistával való "bukás" után lehúzhatod a rolót. A kutyám szereti a csapőset, mégse szipkázik be akármit.

Igaz, ő nem nagy kajás.

De ő az élő példa rá, h a kutyák is szerethetik a csípőset. Az enyém vígan megeszi a hagymát, friss tormát, dijoni mustárt, stb....

2013. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!