Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan tanítottátok meg a...

Ti hogyan tanítottátok meg a kutyátokat úszni?

Figyelt kérdés
Bement, de csak addíg amíg a lába leért. Kicsit csapkodott a vízbe mintha kaparná, szerintetek sejti a lényeget? Azt mondják húzzuk be de nem biztos hogy jó ötlet. Szerintetek majd ráérez magától? Vagy hogy megy ez, hogy ne legyen kellemetlen élmény a számára? Nincs olyan kutyaismerősünk aki a vízben úszna.

2013. máj. 25. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

A kutyák alapból tudnak úszni, nem kell tanítani őket, de nem minden kutya szereti. Ismerős kaukázusija a világért sem ment volna be. Egyszer bevitte magával, hátha közösen már jobban tetszik a kutyának, de látszott a kutyán, hogy gyűlöli az egészet és csak azért van bent, mert a gazdája erre kérte.

Esetleg próbálhatod játék közben, hogy bedobod a botot. Hátha megszereti, ha kellemes élménnyel együtt jár, de ha nagyon nem akar bemenni, akkor szerintem értelmetlen erőltetni. Nem lesz tőle kevesebb a kutyád, hogy nem szeret úszni.

2013. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez kutyától is függ, a miénk igazi vízmániás. Nem kellett hozzászoktatni, ott kezdődött, hogy van itt egy kertitó (inkább pocsolya, kb másfél méter hosszú és 30-40 cm mély). Először véletlen eshetett bele, aztán azt láttuk, hoyg direkt ment bele hűsölni. Fürdets azt persze nem szereti, de nem is utálja, meg szoktam nyitni neki a csapot, amiből borzasztóan szeret inni. Aztán amikor kimentünk egy tóhoz, ott valahogy azonnal összetette az eddigi élményeket.

Azt mondanám, hogy legyen sok lehetősége ismerkedni a vízzel, aztán ha kezd vele valamit, akkor kezd. Erőltetni semmiképpen sem, esetleg nyáron ha ti is mentek valahova fürdeni, és nagyon nem akaródzik neki, akkor szépena kezedbe veszed, és úgy viszed be. De ha pánikol, akkor vissza egy lépést.

2013. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem utálja. Imádja. Saját magától bemegy, jól láthatóan kifejezetten szereti. De mélyebbre nem mer menni. Mintha nem tudná mit kell csinálni, de menne.

Nem akarjuk erőltetni, csak jó lenne ha úszna is. Biztosan ő is imádná és azt olvastuk hogy ez nagyon jó a kutya lefárasztásához is.

2013. máj. 25. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért szereti, mert hűsíti, a kutyák a talppárnáikon és a hasukon keresztül tudnak a legjobban hűslni. Ez nem jelenti azt, hoyg szívesen úszna is benne.
2013. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ösztönösen érzi a mély vizet. A legtöbb kutya megijed, ha elfogy a lába alól a talaj. Fokozatosan szoktasd a mélyebb vízhez. Menj be vele együtt. Tedd pórázra és vezesd be a vízbe. Ha elfogy a talaj a lába alól ösztönösen elkezd úszni kifelé a part felé. Ekkor biztasd, hogy ússzon utánad még egy picit aztán menjetek ki a vízből. Meg fogja jegyezni, hogy nem érte semmi baj.

Igen óvatosan be lehet húzni, főleg ha még labdát is tartasz neki előtte.

2013. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

miénk annyira labda mániás,hogy mélyebb vízbe is belemegy,hogy kihozza:D..azóta a vizet is szereti,ha van lehetősége beleugrik mindenbe(tó,folyó,medence) ha nincs labda akkor is :D

imád úszni :D


amúgy havanese

2013. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Aida20 válasza:
Nekem egy 10 honapos amstaff-om van,imad furodni /pancsolni.Vitem uszni ,amedig le ert a laba ugyan ugy mint a tied, bement,de anyi.... probaltam botot bedobni(mivel szeret vele jatszani)..de nem mert utana menni.Bementem en a vizbe hatha utanam jon ,hiaba hivtam ugy se ment.A vegen,addig jatszot hogy belecsuszot a vizbe ES.....elsujedt ,meg se probalt uszni:( probalkozok azota is vele de amikor mar nem er le a laba maszna az olembe es csak oszekarmolt:-| probaltam tartani mint a kisgyereket a vizben,ugy probalkozot "menekulni"a partra (jelzem hogy a merules elot is igy viselkedet) :))Szoval SOK SIKERT ! remelem nekem is lesz hozza:D
2013. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!