Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hobbi célra szeretnék...

Ha hobbi célra szeretnék venni Amstaffot törzskönyveset akkor is fontos, hogy milyen díjat nyertek a szülei vagy az csak a tenyésztésnél fontos?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyet vegyek mert nyilván amely kutya szülei versenyt díjakat nyertek azok drágábbak.

lehet szeretném majd vinni kiállításra akkor már milyen vegyek?vagy ott úgy is csak majd az ő eredményét nézik nem a szülőkét?


2013. máj. 26. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Ha versenyre akarod vinni akkor mervado a szulei eredmenyei mert altalaban hordozzak az o genjeiket es a tenyesztok szamolnak azzal hogy a kolykokben is benne lesz ami a szulokben benne van.ebbol a szempontbol szamit a dij amit a szulo szerez,lathatod mennyire sikeresek a versenyzesben.

Ha csak hobbybol akarsz szerintem a szulok termeszete,idegrendszere,testfelepitese szamit ugyan ugy mint versenynel.de nem kell hatszaz dijjal rendelkeznie.

Vannak olyan jo tenyeszallatok is amivel nem rohangalnak allandoan versenyre megis jok.

Ha otthonra akarod szerintem nem fontos hany dija van a szuloknek.

2013. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha csak hobbi célra szeretnél kiskutyát vásárolni, tehát nem vinnéd kiállításra, akkor a szülők kiállítási eredményei értelemszerűen nem olyan fontosak, de azért az jelent valamiféle alapot, ha elértek egy-két jobb eredményt. Amire figyelj, azok a szülők eü. szűréseinek megléte, a szűrési eredményeik, hiszen ezek lényegesek, ha hobbira veszed a kutyát, ha nem. Emellett még a tenyésszemle eredmények nagyon fontosak.

Ha kiállítási jövőt szánsz a kiskutyának, akkor már az anyuka és apuka kiállítási eredményeire is jóval nagyobb figyelmet kell fordítanod az egészségügyi szűrések, tenyésszemle eredmények mellett.

Az utolsó kérdésre válaszolva meg, tudod egyáltalán, mi az a kutyakiállítás?:)

2013. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze igaz csak videón láttam már.

Szeretném kiállításra vinni ha úgy alakul csak nem tudtam menyire fontos ilyenkor a szülők eredménye.

Nyilván ha tenyészteni szeretném akkor fontos mert jó szülőktől jobban vesznek majd kiskutyát.De hobbi célra szeretném nem tenyészteni csak néha kiállításra elvinni

2013. máj. 26. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha látogatni szeretnél vele kiállításokat, akkor természetesen jó eredményekkel rendelkező, megfelelő minőségű szülőktől származó kiskutyát kell venned:)
2013. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Csak azt nem értem ha Őt pontozzák majd az Ő tudását nézik akkor miért fontos,hogy a szülőknek mi van?Az alapján döntenek esetleg?

2013. máj. 26. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!