Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami baj van a kutyámmal,...

Valami baj van a kutyámmal, vagy ezek ilyen hülye szokásai?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja befogadtam az utcáról egy kutyust.. fél és 1 év között lehet, terrier keverék és elvittük akkor dokihoz..azt mondta, hogy egészséges megkapta az első oltásait, utána a többit. Viszont mikor kimegyek hozzá ugrál rám és nagyon örül, a labda után nem megy..nem megy el mellőlem aztán simogatom egy kicsit akkor elalszik utána meg nem akar velem csinálni semmit. De ha kijönnek a szüleim vagy tesómék akkor körbeugrálja őket aztán megy aludni. Lehet, hogy ránk un? De az a baj, hogy semmit nem akar csinálni csak, hogy babusgassam. Aztán etetésnél ha virslit vagy párizsit vagy ilyesmi kajákat kap akkor ha feldarabolom neki megeszi nagyon jó ízűen, ha nem akkor otthagyja. Sétánál pedig van, hogy gondol egyet, lefekszik és nem akar tovább jönni. Ilyenkor ha felállítom általában jönni szokott, bár van, hogy ölbe kell hazahozom. Ha ez számít akkor pár napja gyógyult ki a Babéziából (valószínű, hogy az volt, sok itt a fertőzött kullancs és a szomszéd kutya is elkapta, neki már a veséje is károsodott.) Tegnap mentünk utókezelésre akkor még kapott injekciókat, azóta kicsit lustább, de az csak mellékhatás mondta a doki. És mikor elmondtam neki ezeket akkor azt mondta, hogy azért csinálja, mert fejlődésben van és hamar elfárad. Vagy megunja a sétát. Szerintetek bízzak az orvosba? Nincs más baja? Mivel tudnám feldobni a sétákat és a játékokat? Előre is köszönöm!
2013. máj. 26. 11:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Még arra is gondoltam, hogy azért fekszik le, mert akkor tudja, hogy ölbe veszem és imádja ha simogatom.
2013. máj. 26. 11:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Ő a falkavezér nem Te.Ez biztos.Azt csinál amit akar.Nem párizsit kell neki adni meg virslit abban nincs is energia hanem húst, húsos csontot, zöldséget vagy jó minőségű tápot!!
2013. máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De diétáztattam, mert ugye beteg volt és mindent ki is hányt. Amúgy köszönöm a választ! Tudnál tanácsokat adni, hogy átvegyem a falkavezérséget?
2013. máj. 26. 11:20
 4/6 anonim ***** válasza:

alapból mivel utcáról fogadtad be feltételezem gazdátlanul kóborolt kitudja milyen előélete volt milyen gazdái

lehet nem foglalkoztak vele eleget és lehet hogy most még ez az új otthon új gazdi dolog neki még szokatlan és új és jelenleg már annak is örül hogy végre van otthona de a játékhoz még kell neki a bizalom és az hogy megszokjon titeket:)

hülye szokásai az én ebemnek is vannak:) kézből szívesen eszik de tányérból nem van olyan étel amit csak darabolt formában eszik meg egyben inkább otthagyja vagy játszik vele

a séta közbeni makacskodás is ismerős:D

a betegség biztos megviselte de remélhetőleg egy jó állatorvost fogtál ki és ő meg is mondaná ha van még valami baja ha nem bízol az állatorvosban akkor keress fel egy másik állatorvost és kérd ki az ő véleményét is


ha nem írtál volna a Babéziáról akkor annyit írtam volna hogy semmi baja csak egy külön egyéniség furcsa szokásokkal:)

2013. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor megnyugodtam:) A legjobb állatorvoshoz vittem, csak nekem azért volt furcsa, mert pl. nem találkoztam még olyan kutyával aki séta közben lefekszik
2013. máj. 26. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:

akkor nem találkoztál még az én kutyámmal:D

fiatalabb korában is ha elfáradt vagy csak megmakacsolta magát lecövekelt és nem mozdult vagy lefeküdt:D és az amúgy rendes szófogadó kutya át ment alkalmi süketbe és meg sem moccant


most már öreg gyakran csinál olyat egy séta alkalmával hogy csak áll és néz a messzeségbe bambán vagy át akar menni az úton de ahogy átérünk már fordul is vissza:D


ezeket az alkalmakat leszámítva egy nagyon okos és szófogadó kutya de vannak ilyen "dolgai":D

2013. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!