Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5-4-2 éves gyerekek mellé...

5-4-2 éves gyerekek mellé milyen kutyát válasszunk?

Figyelt kérdés

Családi ház, nagy kerttel. Barátságos, gyerekszerető kutyust keresünk aki a gyerekekkel jól kijön, viszont őrzi is a házat :)


Milyen fajtát ajánlotok?


2013. máj. 26. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
pittbul
2013. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Haaat csaladbarat viszonlag nagytestu gyerekszereto kutyarol rokton Labrador vagy goldi jut eszembe, de a hazorze nem az erossege, max ha a betorok felnek attol, h agyon nyaljak oket, de sztem egy dominansabb fajta jelezni fog, de oszinten napjainkban nem lehet arra szamitani, h egy kutya elkerget egy betorot. Ha valaki feltetlenul be akarna torni hozzatok, a kutya nem jelentene neki akadalyt.
2013. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Riasztó van, inkább a jelzés lenne fontos, mint hogy bokán ragadja a rossz emebereket :)


Amik eszünkbe jutottak:

- Komondor

- Vizsla

- Berni pásztor

- Labrador

- Boxer

2013. máj. 26. 14:41
 4/9 sippara ***** válasza:
82%
Pont tök mindegy (na jó, közel tök mindegy), hogy hány éves gyerekek, vagy mekkora kert mellé lesz a kutya. Mennyit tudtok vele foglalkozni egy nap? Hajlandóak vagytok iskolába vinni? Mennyit szántok a vételárára? Hányszor tudjátok sétáltatni? Hányszor tudnátok más kutyák közé vinni? A gyerekek jól neveltek (abban az értelemben, hogy el tudod-e nekik magyarázni, hogy mit szabad és mit nem a kutyával - olyan fajta ugyanis nincs, aki mindent el fog tűrni)?
2013. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:)


Hagyjuk, majd megkérdezek egy hozzáértőt...

2013. máj. 26. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Golden Retriever! Családbarát, a gyerekek tudnak vele játszani, azonban közepes/nagy termete miatt ijesztő is lehet, a házat megvédi! :) Szeret szaladgálni, ha nagy a kert akkor ha nem tudnátok megoldani, nem kell olyan gyakran sétálni vinni. Nincs vele sok gond, imádnivalóak, több helyen is olvastam már, hogy 1ső számú családi kedvenc :))
2013. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nekem goldim van, tudom mirol beszelek, ezert mondom, h minden kriteriumnak megfelel, viszont nagyon emberszereto fajta, ezert HAZORZESRE ALKALMATLAN. De mint mar tobbszor leirtam, a kutya nem riasztorendszer. Persze, arra meg lehet tanitani, h ugasson, ha ismeretlen jon be vagy akar ha elmegy vki a kapu elott, de arra ne szamits, h a labrador vagy a goldi kergetni fogja a betoroket.
2013. máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is Goldim van, és HÁZŐRZÉSRE ALKALMAS... de nem szállok vitába, szerintem ez is egyedtől függ... 6-os voltam..
2013. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehetseges, foleg, ha egy dominans kanrol van szo. Nekem egy nagyon embercentrikus ivartalanitott szukam van, szoval tole ilyesmit nem varhatok es nem is varok el. Szepen jelez ha valaki ismeretlen bejon a hazba, de sokszor akkor is, ha valaki elmegy a kapu elott. Nem akarok kotekedni, kutyatol fugg, nalunk a kutyasuliba is van olyan pit, aki olyan ijedos, h az egyik iskolatarsunk tacskoja elso napokban "terrorizalta". De maga a Golden Retriever mint kutyafajta nem kimondottan hazorzo kutya.
2013. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!