Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet e úgy nyugalomra tanítan...

Lehet e úgy nyugalomra tanítani a kutyát, ha mellette a másik 3 pont az ellenkezőjét csinálja?

Figyelt kérdés
ÉN ezt a kis kutyát a gondjaimba akarom venni, lefárasztani stb hogy ne ugasson és rohangáljon. De emelett van 3 nagy felnőtt/idős kutya ők rohangálnak és ugatnak a kertben, de rájuk nincs időm egyébként sem nekem kéne velük törődnöm hanem szüleimnek.
2013. máj. 26. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A kutyák jellemzően tanulnak egymástól, a jót és a rosszat is ellesik. Előbb-utóbb a kiskutya is nagykutya lesz, attól még nem fognak csökkenni az igényei, ha nem kap elég törődést, ő is "rohangálni és ugatni fog" a kertben, mint a másik három.

Egy falkára való kutyához sok tapasztalat, de minimum kitartás és szabadidő kell, egészben szemlélni a dolgot, nemcsak az egyiket kiemelni. Mindegyiket (!) eleget sétáltatni, tanítani, nevelni.

Hozzáteszem, hogy akadnak a youtube-on videók, ahol egyszerre három-négy kutyával dolgoznak (hozzáértő)trénerek, mondjuk az egyik feladatokat csinál, a többi pedig helyben marad vagy pihen, de nehéz elképzelni, hogy te egy kiskutya figyelmét megpróbálod lekötni, miközben három kutya szaladgál szabadon. Hamar rá fog jönni, hogy ha a többire nem tudsz hatni, akkor neki sem dolga veled együttműködni.

2013. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a felnőtt kutyákkal én egész életükben nem foglakoztam (mert kicsi gyerek voltam) most már kezdenek öregedni megszoktak valamit nem olyan könnyű ám tanítani őket, kedvem sincs túl sok, mert nem én vagyok nekik a falkavezér... A kicsinek viszont csomót foglakozok tnaítom trükközni és megadja neem a tiszteletet ajtóban kajánál hívásra jön. De ez a kerítés mellett rohangálás még nekem is nagy falat, de nagyon szeretném ha nem tenné, mert nem akarom hogy ő is elrontott felnőtt kutya legyen. :(
2013. máj. 26. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Tény, hogy nehezebb berögzött viselkedéseken változtatni, de sosem késő. Az is nagy kérdés, hogy az idősebb kutyáknak van-e egyáltalán falkavezérük? A szüleid tudnak hatni rájuk vagy a kutyák a "főnökök" a háznál?


Nem hiszem, hogy megoldható ez úgy, hogy csak egy kutyával törődsz, esetleg próbálj meg a szüleidre hatni, hogy foglalkozzanak többet a nagyokkal.

Addig is megtehetsz annyit, hogy általában a kutyákat jutalmazod a kívánatos nyugodt viselkedésekért. Jutifalattal esetleg az idősebbeket is megpróbálhatod leültetni, lefektetni, ha úgy maradnak, jutalmazni. Ezt a nyugis időszakot növelni folyamatosan, bevetni ezt a cselt akkor, amikor valaki elmegy a ház előtt.

Ideális esetben ha egy kutya és az általa vezetőnek elfogadott gazdája kint vannak a kapuban, akkor akárki is mászkál ott, a kutya nem kezd ugatva rohangálni. Legfeljebb jelez, de a gazda szavára abbahagyja, hiszen a gazda joga dönteni, hogy van-e tennivaló.

A kerten belül taníthatod a kiskutyát és úgy tűnik majd, hogy engedelmes, hiszen ott (!) mindent megcsinál. De ez elsősorban annak szól, hogy élvezi, hogy foglalkoznak vele.

Abban a pillanatban, hogy úgy véli, veszély van (a többi kutya ugat a kapunál, emberek mászkálnak, stb.), látja, hogy az idősebb kutyák önfejűen csinálják, amihez kedvük van (ugatnak, rohangálnak), hiába vagy ott, hiába próbálsz rájuk szólni. Amint felfogja, hogy ebben a helyzetben az idős kutyák döntöttek a veszélyre adott reakciókról, őket fogja követni és nem téged.

Elrontott kutya pedig nincs, a kutyák nem háztartási gépek vagy játékok. Megfelelő foglalkozással és hozzáállással az "elrontott" felnőtt kutyáitokkal is lehetne (kéne!) rendezni a viszonyt. Ez egy embernek nagy feladat, a teljes család kellene, hogy nekilásson.

2013. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!