Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell a következő oltás...

Mikor kell a következő oltás a kutyának?

Figyelt kérdés

Kis korában kapott 3 védő oltást 09.21-én az elsőt, a harmadikat pedig 10.24-én. Mikor kell az éves kombinált oltását kapnia?

Másik kérdés: kapott veszettség elleni oltást fél év múlva kell még egy neki vagy elég évente?

A veszettség elleni oltását elég későn kapta meg 5 hónapra rá a kölyökkori utolsó oltásához számítva.


2013. máj. 26. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Le tudnád írni, hogy hány hetes/hónapos volt, mikor az oltásait kapta? Nekem ez a 3 kicsit kevésnek tűnik és a veszettséget sem értem.
2013. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Körülbelül 8-9 hetes lehetett amikor az első oltását kapta (utcáról össze szedett), két hetente szépen megkapta az oltásait. Parvó + 2 kombinált oltás és az utolsó kombi oltására rá 5 hónapra kapta a veszettség elleni oltását.
2013. máj. 26. 16:55
 3/5 A kérdező kommentje:
A veszettség ellenit meg azért kérdeztem, mert azt 3 hónapos kor után adják be a kutyának, és fél év múlva elvileg kell még egy. De ő sokkal később kapta meg, így nem tudom szükséges-e fél év múlva kapnia újra, vagy elég évente.
2013. máj. 26. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a veszettség ellenivel miért várt addig a doki...

Szerintem kombináltat fél évvel az utolsó kombinált után kell kapnia, a veszettséget meg nem tudom. Nekünk 4 hónaposan kapott veszettség ellen és legközelebb 1 évesen. Akkor kapta meg a kombináltját is és innentől évente kell kapnia mindkettőt.

2013. máj. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a doki várt annyit, hanem nála volt egy kis csavar, mert menhelyes kutya volt, de a veszettség elleni oltását nem finanszírozták (ne kérdezzétek miért pont a kötelezőt nem) így csak akkor kapott mikor később örökbe fogadtam végül és lett rá pénzem, de akkor 1 év múlva kap majd.
2013. máj. 26. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!