Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxerek miért nem képesek...

A boxerek miért nem képesek közösülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Magát a kérdést nem tudtam rendesen megfogalmazni, itt kifejteném. Van nekem egy tk.-s Boxerem, két utcával lejjebb ismerősnek szintén. Mindennap hozza a szukát hozzánk, próbáljuk fedeztetni a szukát, de semmi eredménye. Már 5. napja van itt, állítólag tüzel a szuka, de amikor megpróbál közösülni a kan, akkor a szuka vonyít egyet és odébb megy, utána meg elkezdenek játszani. Mi lehet a probléma? Mindkét kutya volt előtte orvosnál, az orvos szerint a szuka tüzel, de semmi. Pár utcával lakik odébb még egy Boxeres, van neki egy 8 éves kanja, de ő se tudja mi lehet a probléma, ilyennel még nem találkozott, hogy nem fog a szuka. Szerintetek mi lehet a probléma? Naponta 1-2 órát együtt vannak, ennek a 85%-át végig játszák, a többiben probálkozgat a kan.


2013. máj. 26. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tetted fel a kérdést.

Csak a két adott kutyának nem sikerül a párzás.

A szuka lehet, nincs időben. Gyenge a szaporodási ösztöne.

A kan, ha időben van a szuka , nem engedi ki maga alól. Szóval, a kannak is lehetnek gondjai.

2013. máj. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondok alatt mit értesz?
2013. máj. 26. 18:43
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Az a gond, hogy totál nem értetek hozzá, hiába törzskönyves a két kutya, nem számít, ti vagytok inkompetensek, nem a kutyák. A tenyésztés nem abból áll, hogy két szomszéd kutyát összeteszünk, aztán várjuk a csodát, gyakran segíteni kell a kutyáknak, a szukát lefogni, stb. Nem ártana progeszteronszintet mérni a szukának, hogy kiderüljön időben van-e egyáltalán.
2013. máj. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Legalább genetikai betegségekre le van szűrve az anya és apa jelölt kutya? Tenyészszemlék rendben meg vannak? Ezek csak a MINIMÁLIS követelményei a TENYÉSZTÉSNEK, a többi csak szaporítás.

A Noé Állatotthonba hetente több boxer is kerül be...kölykök is!! Nincs szükség felesleges szaporulatokra!!

2013. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős egyáltalán a szuka? Egyébként valószínűleg még nincs a tűzelésnek abban a szakaszában amikor felveszi a kant. Betegségre szűrve vannak egyáltalán? Vagy had jöjenek a dps, szìvbeteg kiskutyák.
2013. máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

"Állítólag tüzel."

Most tüzel vagy sem.

Valószínű, hogy még nincs időben a szuka.Még nem állja a kant.

2013. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki, ilyen felelőtlenül nem szabad semmilyen kutyát szaporítani pláne nem boxert ami egy extra problémàs fajta.
2013. máj. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez már a harmadik boxerem 25 év alatt, biztosan hülye vagyok hozzájuk:) Egyszerűen egy kérdést tettem fel, mert eddig még 1x sem pároztattam őket kiskutyáért. Szűrve vannak, törzskönyvesek.
2013. máj. 27. 14:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Mire vannak szűrve? A tkv édes kevés, milyen eredményeik vannak?
2013. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, a helyi állatorvos jó barátom, ő intézi el nekem ezeket. :) Mindenben egészségesek, semmi bajuk. Ha gondolod, megadhatom az orvos telefonszámát, hogy igazolja...
2013. máj. 27. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!