Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák mennyire képesek...

A kutyák mennyire képesek emlékezni? Mennyire régi dolgokra emlékeznek?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja költöztünk, és a vizslánkat másik gazdához kellett adnunk. Nagyon jó helyre került, a napokban érdeklődtünk sms-ben a kutyus felől, jól érzi magát, megtalálta az új Családját.

Viszont szeretnénk meglátogatni. Elmenni hozzájuk, megnézni a Fifit (kutyus neve). Valószínűleg emlékezne ránk, viszont mennyire zavarnánk meg a lelki világát? Esetleg kétségbe esne, hogy feltűntünk aztán elmegyünk? Aki jártas a témában kérem írjon, fontos lenne.

Előre köszi.



2013. febr. 15. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

De utálom már az ilyet... Költözés, családi okok miatt.... volt olyan, hogy egy kis yorkienak kerestek új gazdát helyhiány miatt!!!! Helyhiány?? Mekkora hely kell már szegénynek! És még volt pofájuk pénzt kérni érte! Fúúúúúúúúúúúúúj!


Lehet lepontozni...

2013. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

hamarabb mennék az utcára, mint h a kutyámat oda adjam bárkinek is...


lehet mondani h túlzottan állatbu*i vagyok vagy akármi... de a kutyámnál senki nem fontosabb nekem... ez most olyan mintha egy szülő intézetbe adja a gyerekét... a kutyát is ugyan úgy megviseli mint a gyereket...


ha bele gondolok abba, h a kutyám másnál van és a kutyám nem tudja, hogy én hol vagyok... hát.. a hideg is kiráz tőle!

2013. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Baromira összezavarnád. Ha már lemondtál róla, akkor hagyd békén.


És nagyon remélem, h nem lesz több kutyátok, mert nem érdemlitek meg egy kutya szeretetét sem.

2013. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Én sem válnék meg az álltomtól, kivéve ha neki úgy jobb.

Mert nem tudhatjátok. Lehet hogy a kérdező egy családi házból beköltözött egy egy szobás panelba a város közepébe. A vizsla pedig egy olyan fajta, akinek rendszeres és sok mozgásra van szüksége, de ezt a városban nyilván nehezebb megadni neki mint egy kertes házban, külvárosban vagy vidéken. Ha így van, akkor helyesen cselekedett. Ne ítéljetek addig, amíg nem ismeritek a teljes történetet.


Kedves, kérdező, ne haragudj, a kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, de ezt le kellett írnom. Bocsi az offért.

2013. febr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne látogasd meg! Sem most, sem később, soha többé. Hagyd végre békén szegényt. Jól írod, kétségbe esne.
2013. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A vizsla tipikus szoba kutya. Nem kertbe való, ennél fogva az egyszobás panellakás is tökéletes neki, ha normálisan foglalkoznak vele! Az meg csak a gazda lustaságán, hanyagságán múlik, hogy mennyire hajlandó egy ilyen kutya igényeit kielégíteni.

Egyébként én támogatom a kérdezőt, gondolom rájött, hogy nincs benne elég felelősség ahhoz, hogy állatot tartson és inkább lemondott róla. Még ez a legjobb döntés ilyenkor. Tény, hogy nem mindenkinek való a kutyatartás, sajnos ezt a legtöbben az eb hátrányára tapasztalják meg. Én biztos nem válnék meg a kutyáimtól addig, amíg az egészségem engedi, hogy kellően tudjak velük foglalkozni. De el kell fogadni, hogy nem mindenki érez így, viszont azok ne tartsanak állatot. Én is remélem, hogy a kérdező fejében ezek után soha nem fog még egyszer felmerülni, hogy bármilyen házi kedvencet is magához vegyen.


Kérdező, ne látogasd meg. Ha már nem volt szükséged a kutyádra, legalább ne zavard össze!

2013. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem lesz semmi "honvágya" a kutyádnak.A mostani gazdái belemennek a látogatásba?

A válaszolóknak meg csak annyit...Menhelyen, ideiglenes befogadótól örökbe adott kutyákat nagyon sokszor látogatnak meg az új gazdánál . Azok a kutyák sem omlanak össze lelkileg egy-egy ilyen látogatáskor.

2013. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Végignéztem a válaszokat és a negyedik habár, nem tudott, rendes választ adni, úgy érzem ő értett meg legjobban. Igen valóban, egy nagy kertes, óriás kerttel rendelkező házból költöztünk 60m2-re. Kölyökkorától kezdve kint élt. Nem volt kérdés, hogy nem hozzuk magunkkal akármennyire sajnáltuk.

Az, meg, hogy egy kis yorkshire terriert nem vittek panelba, valószínűleg nem helyhiány miatt volt, csak arra fogták rá.

Kényszerhelyzetbe kerültünk, nem azért adtuk más házhoz a kutyust (ismétlem, jó helyre!! úgyhogy akik azt mondják, hogy nem bírnák ki, hogy nem tudják mi van vele inkább ne is válaszoljanak) mert már nem kellett, felesleggé vált. Így hozta az élet. Ha nyilván kertes házba költözünk (még ha kicsi is a kert) hoztuk volna magunkkal. Úgyhogy nem felelősséghiány miatt volt mindez. Ja, és nem úgy volt, hogy 1 éve volt a miénk, hipp-hopp kellett volna egy kutyus aztán meg el dobjuk. 5 évig élt velünk, csak most fordult a kocka.

Mindenesetre, várom továbbra is a válaszokat, de ezeket is figyelembe veszem.

2013. febr. 15. 12:12
 9/16 A kérdező kommentje:
Még nem beszéltünk róla, hogy meglátogatnánk, viszont mikor elvitték nagyon rendesek voltak, korrektek, és azt mondták bármikor meglátogathatjuk. :)
2013. febr. 15. 12:20
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Csak ilyenkor azt nem értem, hogy hogy a francba lehet, hogy nálam meg egy 28nm-es panel lakásban is remekül érzik magukat a mentett vizslák...


Mindegy, nem az én dolgom, a ti döntésetek. Viszont mint tapasztalt ideiglenes befogadó, én is azt mondom, hogy ne látogassátok meg, ne találkozzatok vele többet.

Nekem ideiglenesként volt egy-két kellemetlen élményem ebből, hogy tőlem örökbefogadott kutyával találkoztam. Van az a verzió, amikor a kutyát kicsit se érdekli a régi gazdi - na ez marha szarul tud esni. Van az a verzió, amikor láthatóan jobban kötődik a régi gazdihoz, na ez megint nagyon megterhelő lelkileg, de ez már a kutyának is. És van az, amikor annyira felzaklatja, hogy újra elkezdődik a szeparációs stressz, a bepisilés vagy bármilyen más, már korábban megoldott probléma.


Úgyhogy azt javaslom, hogy onnantól, hogy örökbeadtad felejtsd el.

2013. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!