Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon kiskutya?

Bichon kiskutya?

Figyelt kérdés

Nemsokára, 3 hét múlva kapok egy bichon havanese kiskutyust. Fiút. Igazából nagyon sok oldalt átböngésztem már, a Ceasar Milanos blogoktól kezdve, a hogyan legyünk falkvezértek stb.

Viszont pár kérdésre nem kaptam meg a választ:

1. 2 és fél órára van a tenyésztő, akitől vesszük a picit. Ezt ki fogja bírni? Úgy gondoltam, hogy a egy nagy papírdobozba teszek törölközőt, meg egy plüsst mondjuk, és a lábamnál fog utazni. Gondolom, hogy ez a természetétől függ, hogy hogyan viseli, de mégis mire számítsak?

2. A Fressnapfba fogunk neki megvenni mindent. Jövőhétet végén. Ezeken kívül még kell valami? ( külömböző fajta kutyatápok, hogy megtudjuk, melyiket szereti, fésű, fekhely, 1-2 játék, itatótálkák, valami nagy pléd, póráz, nyakörv. ) ?

3. Mekkora méretű fekhelyt ajánlotok?

4. Érdemes ivartalanítani? Mármint azért gondoltam, mert a fiúkutyusoknál jellemző, hogy AZT csinálják pl. a lábunkkal, és ennek elkerülése érdekében.

5. Ha mégis ezt csinálja, hogyan szoktathatnám le róla?

6. Első nap mellettem ( az ágyamban ) aludjon, vagy a saját helyén? ( ha nagyon sírna, akkor sem szabad odamenni hozzá? )

7. És még szeretnék kérni pár oldalcímet, hogy még utánaolvashassak pár dolognak.

köszi szépen:)



#bichon #alap kérdések
2013. máj. 26. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Miénk pl végig aludta a pest-győr utat ami 1 óra,de tovább is bírta volna. Nem is sírt. Én kosarat vettem neki,előző gazdájától megkaptuk az ottani párnáját így érezhette a szagokat.

4. Ha egy kutya a lábadat hágja az nem szexuális jellegű hanem dominancia. Ezt egy percig se engedd neki.

Amúgy igen érdemes ivartalanítani. Most pasik felhőrdülnének na de az a golyója. Ja csak mi rosszabb egész életedben hajt a vágy a szex után de sose szexelhetsz,vagy nincs golyó nincs vágy? Szerintem utóbbi. Természetileg is jobb.

5. Egyszerűen hirtelen éles hangon rákiáltasz hogy NEM! Vagy FÚJ! és odébb lököd.

6. Ott aludjon már első éjszaka ahol későbbiekben is szeretnéd. Nem kell felesleges összezavarás.

2013. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nem nagyon lesz gond, esetleg a törölközővel törölgessétek át a mama kutyát, hátha az megnyugtatja. Lehet tök jól fogja viselni, lehet összehányja a dobozkáját. Ha esetleg hányna akkor megállhattok párszor, hogy szusszanjon egyet.

2.Szerintem más nem kell, max egy kutyakaki zacsi tartó és egy címtartó kis mütyürke, esetleg biléta de ez nem olyan fontos.

3.Ebben nem tudok tanácsot adni, lehet nem is fogja használni, majd megtalálja a maga kis helyét, úgyhogy szerintem erre ne költsetek sokat+ akkorát vegyetek hogy mikor megnő akkor is elférjen benne

4.Érdemes, az amit mondasz azt szuka kutyák is csinálhatják, dominancia jele, rögtön tiltani kell róla. Egyébként elég nagy "pofátlanságnak" számít. Mikor ivarérett lesz elkezdhet majd jelölgetni úgyhogy minél előbb annál jobb.

5.Tiltani kell, de ha jól lesz nevelve, tudni fogja ki a főnök nem lesznek ilyen gondok.

6.Ott aludjon ahol a helye lesz, ahol szeretnétek hogy aludjon. Nem szabad felkelni hozzá.(itt a pont)

7.Oldalt nem igazán tudok ajánlani bocsi.

Sok sikert a kutyushoz!:)

2013. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biléta szerintem még elengedhetetlen.

Ne pátyolgasd, ha sír, miénk mondjuk nem sírt.

Ha elhallgat, megdicsérheted, de van amelyiknél ez csak olaj a tűzre. Az első időszakban aludhat veled a kutya, de én mondjuk nem engedném fel az ágyra, főleg ha később nem mehet fel. Utána már a saját helyén kell aludnia. A kiskutyáknak az a kényelmes, kuckós hely, ami nagy, de nem túl nagy, tehát pl peremesből ne legyen sokkal nagyobb, mint maga a kutya. Ugye ezzel az a baj, hogy gyorsan kinövi. Vagy béleljétek ki törölközővel, lényeg, hogy minden oldalról védve érezze magát.

2013. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:) sokat segítettetek:)
2013. máj. 26. 19:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy szerintem kutyatápból egyfélét vegyél, de az jó minőségű legyen. Nem feltétlenűl jó ha váltogatod a tápot mert könnyen hasmenése lesz. Elsőre egy kissebb zákot vegyetek mert elég keveset esznek, növérem bishonja 9 hetes napi tápadag eukanubából 60g. A fekhelyben meg a fressibe tudnak segíteni.
2013. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előttem már leírtak sok jót, én csak pár dolgot fűznék hozzá, tapasztalatból.

Amikor mi hoztuk a tenyésztőtől a kutyát, Pest-Szolnok vonalon egyszer sem kellett megállnunk, jól viselte az utat. Én nem készültem kosárral vagy dobozzal, egyszerűen az ölemben utazott egy kis takarón. Amikor megérkeztünk, mindenki békén hagyta, nem cirógattuk, becézgettük, hagytuk, hogy megnyugodjon és ő keressen minket.

A vásárláshoz csak a hámot tudnám még javasolni. Nekem nagytestű kutyám van, de mi is jobban szeretjük, mint a nyakörvet.

Ivartalanítani mindenképp érdemes, a betegségek miatt is, és a szökések, nem tervezett kiskutyák miatt is(attól, hogy nem nálad születik a kiskutya, még felelős vagy érte!)

Én nem akartam felszoktatni az ágyra a kutyát, de szerettem volna az első, nehéz időszakában mellette lenni,ezért pár napra leköltöztem a földre hozzá. Ő nem sírt, vagy nyüszített, de első reggel arra ébredtem, hogy a nyakamnál szuszogott a kis drága. :) Pár nap után pedig visszaköltöztem az ágyra, ő pedig elfoglalta a fekhelyét. Sok örömet a kutyushoz! :)

2013. máj. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Papírdoboz a lábadhoz, és kérj egy rongyot vagy valamit amin az anyja szaga rajta van, ettől megnyugszanak általában. Utazás előtt ne kapjon enni, sok kutya hányhat utazás alatt. Kérdezd meg a tenyésztőtől milyen tápot eszik a kiskutya, és olyat vegyél neki! Ha az le szeretnéd cserélni akkor is vegyél belőle egy kisebb adagot, és abból is amire cserélnéd, első nap mikor eteted az új tápból tegyél a régibe pár szemet, de a mennyiség ne legyen több, csak keverni kell a tápokat. Aztán minden nap kicsit többet tegyél az új tápból, ha így csinálod, a végére csak az új tápot fogja enni, és nem lesz hasmenése. :) Mindenképpen érdemes ivartalaníttatni, mert súlyos betegségek forrása lehet idősebb korban pl hererák, és hasonló nyalánkságok. Egy ekkora kan kutyánál nem össze egy ilyen beavatkozás. Mindenképpen a saját ágyában aludjon először, de lehet közel az ágyadhoz, ha sír akkor füldugó, különben megszokja, hogy ha sír akkor te ugrasz. Max 2-3 napig fog sírni ha egyáltalán fog, de ez alatt nem szabad babusgatni ha sír, utána rájön, hogy feleslege, mert nem történik semmi. Hiszen gazdinak készülsz nem szolgának ugye :)
2013. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!