Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nagy baj?

Attila96 kérdése:

Szerintetek nagy baj?

Figyelt kérdés

van egy 3 éves kan komondorom és már kicsit össze volt állva a szőre meg büdös is volt és levágatuk a szőrét

a szeme elöl is le lett vágva

és én pl azt halottam hogy ha a pulinak levágják a szeménél a szőrt megvakulhat,elképzelhető hogy ez is megvakul?(ma lett le vágva)



2013. máj. 26. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Baromság.
2013. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez csak tévhit,semmi baja nem lesz.Az se volt százas,aki ilyet talál ki...
2013. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a lábáról levágtatok a szőrből, akkor le is fog bénulni :D

Nyugi, nem lesz semmi baja a szemének, ez butaság.

2013. máj. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt van egy cikk róla.Szőrben az igazság címmel.


[link]

2013. máj. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Van egy másik cikk is igaz pulit említ, de a komondorra is illik.


"Persze eleinte fura lesz neki, talán összezavarodik és mozgása kicsit koordinálatlanná válik, de pár nap és hozzászokik. Vélhetően ebből az összezavarodásból ered a megvakulás legendája is. Hiszen ha régebben levágták a puli szőrét, akkor az átállási idő alatt a legfontosabb feladatát, azaz a terelést nem tudta elvégezni. A józan paraszt ember ebből arra következtetett, hogy a kutya megvakult.


Egy kutyakozmetikus megjegyzi, hogyha kölyökkorától fogva vágják a frufruját a pulinak, akkor sem fog megvakulni, és nem okoz semmiféle zavart nála, mert megszokja. Persze az más kérdés, hogy az ősmagyar kutyafajtát érdemes meghagyni természetes szépségében, szerintem."

2013. máj. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!