Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma megállított egy rendőr és...

Ma megállított egy rendőr és azt mondta hogy kell a kutyára szájkosár mert nagy. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Miután elmagyaráztam neki hogy ez marhaság. Csak erőltette úgyhogy leültem a gép elé és ezt találtam.


Az ebet közterületen, az épületek közös használatú helyiségeiben és területein, több

lakásos lakóház közös használatú udvarán kettő méternél nem hosszabb pórázon, illetve

támadó természetű ebek esetén szájkosárral, vagy szájpánttal ellátva kell vezetni, továbbá

úgy tartani, hogy a lakókat ingatlanuk rendeltetésszerű használatában ne zavarja,

egészségüket ne veszélyeztesse;


12. Támadó természetű eb: minden olyan eb, melynek viselkedési mintájában ember és

állat elleni agresszivitás figyelhető meg.


Nah most mit jelent az hogy támadó természetű? Mert nem igazán értem. Ez nem a veszélyesnek nyílvánított eb mert az is külön meg van határozva hogy a jegyző annak nyilvánítja blabla.


Nah most akkor mi van ? =/


Egyébként nálunk is csak 3kutya lehet ^^ önk rendelet szerint.



2013. máj. 24. 16:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Én is nemrég hasonlóképpen jártam. De az én kutyám még nem is nagytestű. csak bokán felül ér és ugat ;) Nincs vele semmi baj, csak ugrálós és a motorokat nem szereti, meg a motoros zsarukat sem.


Én már azon gondolkoztam, hogy kinyomtatom egy lapja a tv. rendelkezéseit és azzal a zsebemben fogunk sétálni.

2013. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Told az orra alá legközelebb:


A kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról:


17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.


(3) Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.


Tehát a helyi rendeletet fel lehet dugni, mivel szájkosarat csak tv, kormrend vagy miniszteri rend írhat elő.

Az agresszív viselkedés: sajnos a gazdira bízzák, szerinte az-e a kutya. Konkrét megfogalmazása nincs annak, h mi az agresszív viselkedés.

2013. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

Ja, az önkorinak meg ezt nyomd az aorra alá (rohadt tartási rendeleteket hány év alatt fogják végre átírni?):

[link]

2013. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Diesel, ne mondd, hogy Te se találkoztál még itt a gyakorin ezzel:

[link]


Engem is állított már meg így rendőr, az orra alá nyomtam a helyi rendeletet és utána már csak azon vitatkoztunk, hogy szerinte a kutyám nem olyan fajta, mint aminek én állítom. Majd feladta és elment. Ekkor még érvényben voltak az önkormányzati szabályozások, mostmár nincsenek, tehát még egyszerűbb a helyzet és csak a fenti jogszabálynak kell megfelelni. Veszélyes eb az, amely hatóságilag veszélyessé van nyilvánítva.

2013. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ezt a kifejezést még hogy támadó természetű nem láttam.


De köszönöm szépen a válaszokat beteszem ezeket a papírokat is a kutyás táskámba ^^


Egyébként a rendőr korrekt volt, mert csak szólt hogy vigyázzak mert ha jön közteres akkor szólhat.

Ép lógattam a kutyát az utcán..

Annyira amúgy jó volt hogy eszembe juttatta hogy ha egy helyben állok akkor előbb találkozhatok szervekkel :D és úgye póráz se volt rajta. Legközelebb kikötöm valahova egy 10méterres.


Köszönöm még egyszer az átfogó válaszokat .)

2013. máj. 24. 16:49
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Rendőr ritkán piszkálódik ilyenekért, ugye ebben az esetben is inkább csak figyelmeztetett, hogy a közterületes szólni fog. Na azok viszont azt hiszik ők a kiskirályok a szemétdombon.

Mondjuk hozzám még soha nem jöttek oda. :-D Ami vicces, hogy közepes és kisebb vagy szelíd, látszatra nem veszélyes kutyásoknak szólnak. Goldenes, bullterrieres, vizslás ismerős már mesélt ilyet. Viszont ha a cigány viszi a láthatóan agresszív pitet vagy staffot, ahhoz meg oda sem mernek menni.

2013. máj. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

A köztereseket is le lehet építeni egy perc alatt...


Egyszer megtalált egy, h hol vannak a zacskók (előtte dobtam ki az utolsót, már a ház felé mentünk). Mondom elfogyott...

Akkor tuti én hagytam ott a kakaát. Mondtam h nem, én az előbb szedtem össze, ott van abban a kukában - és közbe mutattam a kukára. Ha gondolja kiszedem, szagolja meg, utána meg a kutya seggét, h azonos-e. Se köpni, se nyelvni nem tudott a faszi, én meg vigyorogva bementem a házba...

2013. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

:-D :-D


Na jó, de nem mindenki ilyen talpraesett. És ezek a hatalmat a kezükbe kapó vadbarmok pont azokkal kötekednek, akik a legártatlanabbak és még kevésbé talpraesettek is.

2013. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Vannak olyan fajta kutyák, akiket csak szájkosárral lehet vezetni.( pl kuvasz).

A kuvasz kutyusom nem agresszív, ennek ellenére nekem csak szájkosárral lehet kivinnem az utcára, mert nagytestű, és a sok néni meg a bácsi nehezen tolerálja, hogy egy általa kiszámíthatatlannak tartott kutya csak úgy sétálgasson normálisan az emberek között.

A kutyusom tipikus Omega kutya, szóval ő nem fog az utcán ugatni, hacsak nem valaki hergeli, és még akkor is a hátam mögül vitéz.

De én ezt hogy fogom elmagyarázni minden néninek és bácsinak, hogy a kutyám csak a ház körül védi a területét, és kint kezes mint egy bárány? A kuvaszokról az a tévhit kering, hogy kiszámíthatatlan, szemilis, agresszív.

Amúgy engem nem zavar, hogy minden kutyuson legyen szájkosár, ezektől függetlenül. Nagyon sok kutyával találkoztam már, akiket a gazdi szájkosár nélkül sétáltatott, és a kutya az én lábamat szemelte ki, csak hogy megharaphassa.( megjegyzés: nem hergeltem a kutyát, csak álltam, és beszélgettem, a gazdi a kutyával mellettünk haladt el, és leállt valakivel a gazdi beszélgetni. Szerencsére csizma volt a lábamon, így nem éreztem a harapást).

2013. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Most azért ne legyen már rajtuk szájkosár, mert téged egyszer egy kutya megharapott. Szegény kis városi ebeknek szerintem barbárság ilyen szinten korlátozni a jogait :) Képzeld, milyen lenne, ha neked kéne egy szíjjal a szádon mászkálnod folyamatosan.
2013. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!