Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ellés után a kutya lehet-e...

Ellés után a kutya lehet-e lázas és mit lehet adni neki ha az? A kutya fajtája: Pekingi palotapincsi

Figyelt kérdés
2008. jún. 18. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom hogy lehet-e lázas.Nem hiszem.Gyógyszert nemigazán javasolnám mivel a kutya szoptatja a picinyeit és belekerülhet az anyatejébe.Esetleg hidegvizes borogatással próbáld csillapítani a lázát.Ha nem megy le a láza akkor állatdoki.
2008. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
szerintem nincs miert aggodnod. Az en kutyamnak is 2 hete lettek kutyai, és ö is tiszta foro volt és lihegett. Láza volt. Szerintem ez természetes, nekem kb 5 napig egyfolytaba lihegett a kutya, de mostmar semmi baja. Gyogyszert ne adj neki.
2008. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ha esetleg bennmaradt valami szövetmaradvány. Kutya 39 foktól számít lázasnak, ami végbélben mérve értendő. Átnézte ellés után egy állatorvos? Ha nem, mindenképpen nézesd meg! Ellés után szoktak a kutyának Ergam cseppet is adni, ami emberi gyógyszer, méhösszehúzó, könnyebben kiürül tőle a méhből a váladék. Az adagolását mindenképpen orvos állapítsa meg. Gyógyszert, antibiotikumot semmiképp se adj neki az orvos tudta nélkül, mert ahogy előttem is írták, a tejbe kerülve több bajt okozhat, mint hasznot. Még egy dolgot érdemes megnézni, ha van az alom felett infra, hogy van-e elég hely, hogy az anya elhúzódhasson alóla, valamint, hogy nincs-e túl alacsonyan a lámpa. Nálam egyszer volt alom, két éve, akkor estünk ebbe az utóbbi hibába. Magas volt a hőmérséklete ellés után, ezért visszavittem a dokihoz. Mindent rendben talált. Akkor kezdett kérdezősködni, és mint kiderült, ez volt a baj.
2008. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vidd el orvoshoz vagy inkább hívd ki hozzá. Előfordulhat, hogy egy bennmaradt szövetmaradvány okozza. Ezen ne spóroljatok, mindenképpen doki!!!
2008. jún. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális..
2009. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kutyusnak semmi baja.=)

2009. márc. 16. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!