Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kennelben tartja a nagytes...

Aki kennelben tartja a nagytestű kutyáit és sosem viszi sétálni az állatkínzás nem?

Figyelt kérdés
3 nagytestű, felnőtt boxerről van szó, éjjel-nappal kennelben tartva,soha nem szokták sétálni vinni őket, kiengedni sem nagyon merthogy rossz a kerítés.Sétálni azért nem viszik mert húznak és nem lehet velük bírni.Állatorvoshoz viszont járni kell velük rendszeresen, mert betegesek.A kutyákon látszik, hogy csupa energiabombák, az egyik fel és alá járkál állandóan rossz nézni.Olcsó, gagyi tápot kapnak meg vitaminokat.Ja meg a maradékot ha van.

2013. máj. 27. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

igen, ez állatkínzás, főleg ha nincs meg a kennel minimum négyzetmétere(nem tudom most így hirtelen, hogy mennyi) és azt is a 3 kutyára mérve kéne hogy legyen.

Sajnos abba, hogy milyen tápot kapnak nem lehet mit tenni, mert etetik őket, és végeredményben csak ez számít.

Viszont, a tartási körülmények miatt simán fel lehetne jelenteni a gazdát.

2013. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Csak azt nem értem hogy minek tart az ilyen kutyát.


Házat nem őrzi, nem házi kedvenc...


Dísznek?

2013. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintük örzik a házat és szeretik is őket, de nem úgy néz ki.
2013. máj. 27. 11:39
 4/13 anonim ***** válasza:

Mekkora a kennel, amiben vannak?

60m2-nél kisebb gondolom, ugye?

2013. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hogy őrizné már a házát!!
2013. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha egy kennelben van mindhárom kutya, akkor min. 18 négyzetméter kell nekik, mert csoportos tartásnál fejenként 6 négyzetméter van előírva.

Ha külön-külön vannak, akkor fejenként 15 négyzetméter a minimális kennel méret.

És a tartós állapot jelen esetben fent áll...


"(5)17 Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,

b) kistestű ebet 4 m-nél, közepes testű ebet 6 m-nél, nagytestű ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve,

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben

tartani.

(6)18 Tartósan csoportosan tartott ebek esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani. Nem minősül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig."

2013. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezt az utolsó részt nem is ismertem.

Köszi :)

2013. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nincs mit :)

Egyébként ez a csoportos tartás esetére min. 6 négyzetméter fejenként baromi kevés sztem...lásd három kutyának picivel több hely kell, mint egyedüli kutyának :O


Azt nem tudom, hogy mit neveznek tartósnak és hogy bizonyítják be? Ha tenyésztők, sportkutyások 4-6-8 négyzetméteres kennelekben "tartják" a kutyákat, de naponta többször alaposan ki vannak mozgatva, az is tartósnak kenneltartásnak minősül? Meg ha lakásban naponta 8-10 órát egy szobába bezárva van, mikor gazdi nincs otthon? :D De mellette háromszor sokat sétál a kutya...érdekes lenne megtudni ezeket a dolgokat :)

2013. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Na igen, ahogy számolgatom, majdnem 9 bullmacit tarthatnék a panelunkban, mekkora gáz lenne már...

Ilyen idióta törvényt :/

2013. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hááát nem tudom pontosan mekkorák a kennelek, de az egyikben ketten vannak az elég kicsi így.A másikban egyedül van a kutya az van bezakkanva kissé.Lehet szabályos a méret, de baromi rossz lehet a kuttyoknak ekkora helyen egész nap, séta nélkül.
2013. máj. 27. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!