Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valaki akinek szárnyas,...

Van valaki akinek szárnyas, vagy valamilyen ételallergiás a kutyája és a tüneteit tudták kezelni ill. rendbe hozták?

Figyelt kérdés
Van egy bullterrierem, aki/ami szárnyasallergiás és emiatt nincs szőr a mellkasán a hasán, a mellső lábain és hiányzik foltokban a hátán is. Allergiás kutyáknak való tápot eszik és figyelünk rá, hogy semmilyen szárnyasos jutalomfalatot sem kap. Már 4 orvosnál is voltunk, mindegyik adott valamilyen krémet, gyógyszert, injekciót, sampont stb. de a tünetei nem múlnak. Egyik ismerősöm bullterrierje is ugyan ezzel küzd, de az ő tüneteit sikerült kezelni és most gyönyörű a kutyus, de sajna az orvosuk elköltözött az ország másik felébe. Volt olyan orvos, aki az altatást javasolta, de szerintem nem kéne, mivel van más kutya is, akit/amit rendbe tudtak hozni. Valakinek van ötlete, hogy milyen gyógyszer kéne az ebnek? Eddig az orvosokra kb. 100-150 ezret költöttem, de nem segített senki sem, ezért én próbálok hatásos gyógyszer keresni. Vagy tud valaki elsősorban érden és környékén vagy pest megyében jó orvost, aki tényleg tud is segíeni, és nem csak a pénzt húzza le az emberekről?
2009. okt. 5. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is meg kéne pontosan állapítani, hogy mire allergiás a kutya. Nem tudom csináltak e rendes allergia vizsgálatot, hiszen az nem elég, ha a tüneteket kezelik.

Az én dokim ezzel foglalkozik, nem tudom voltatok-e már nála.

www.vetlabor.hu

2009. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a hely nagyon jónak tűnik! Itt még nem jártunk. Mára már be vagyunk jelentkezve egy érdi állatorvoshoz, de ha azután sem látok javulást, akkor feltétlenül elviszem a budaörsi helyre. Az orvosok akiknél eddig voltunk azt mondták, hogy felesleges az allergiavizsgálat, mert a szárnyas allergia az bullterrier betegség, bár már kb. fél éve nem evet egyáltalán szárnyast, de nem javul. 2 hónapig csak csirkefejjel etettük az egyik orvos tanácsára, mert szerinte túl sovány volt a kutya és azután lett nagyon beteg.
2009. okt. 5. 13:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki, én csak ajánlani tudom. Mivel laboratóriuma is van olcsóbb egy csomó vizsgálat, hiszen nem kell a mintákat máshová elvitetnie, máshol megcsináltatnia. Mindent szépen elmagyaráz, még soha nem tudtam olyat kérdezni amire ne válaszolt volna, ha nem tudta azonnal akkor utánanézett.
2009. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem igaz nem ételallergiája van a kutyámnak, de sikerült egyelőre tünetmentessé tenni. Sajátvér-terápiára jártunk és már az első alkaloma után jelentős volt a javulás, egy hónap alatt megszünt a viszketés és a szőre is szépen visszanőtt. Ha még ezt nem próbáltátok megéri belevágni, mert csak használhat, káros hatása nincs.
2009. okt. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Probáltátok már ezt : [link]
2009. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen tápot eszik? Az én csirke allergiás kutyámnál a halas Acana, Orijen és Pro Plan vált be nagyon. Bőrgyógyászként tudom ajánlani az egyetemen a Tarpataki doktornőt, nagyon ért hozzá.
2009. okt. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma voltunk a dokinál. Pengével megkapargatták szegénykém bőrét és belenéztek a fülébe. A kaparékot elküldték valami vizsgálatra és pénteken vagy legkésőbb jövő hét szerdán lesz eredmény. Ők is azt javasolták, hogy ha most nem találunk gyógymódot, akkor ezt a saját vér terápiát kéne csinálni az allergiavizsgálat után. Valószínű, hogy nem csak a szárnyasokra allergiás, mivel eddig is szárnyasmentes tápot használtunk. Akanát, dadót, eukanubát,royal canin és dogclub táppal etettük. Most 2 hónapon keresztül csak a pro plan tápot adhatjuk neki és figyelnünk kell arra, hogy azon kívül még egy fűszálat, sem kapjon be. Valószínű, hogy erre nem tudunk teljesen vigyázni, nem is tudom, hogy az orvos hogy gondolta.
2009. okt. 5. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!