Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyát hogy...

Hogyan győzzem meg anyát hogy jot tenne egy kutyus?

Figyelt kérdés
Szoval lakásban lakok és anya nem engedi hogy legyen kutyusom pedig én nagyon szeretem az állatokat. Segitsetek légyszives!!!

2013. máj. 27. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Anyukád háza, ő tartja rendben, ő tart el téged és a leendő kutyát is, ergo ő dönti el, hogy jöhet-e vagy sem.

Esetleg segíts be a házimunkákban, ajánld fel hogy te fizeted a költségeket a zsebpénzedből, igyekezz jobb jegyeket szerezni, stb.

2013. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg a tartásához,etetéséhez szükséges pénzt,ha ez megvan,akkor bizonyítsd be,hogy te fogsz róla gondoskodni,és nem varrod a nyakába.Ha nem megy bele(amit maximálisan megértenék),akkor vársz,amíg nagykorú leszel,elköltözöl,és annyi kutyád lehet,amennyit csak akarsz.
2013. máj. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egy kutya irtó nagy felelősség.
2013. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szépen leülsz velük beszélni és elmondod:


1 komolyan gondoznád

2 a te zsebpénzedből diákfizetésedből stb állnád a költségeket

3 megnevelnéd = nem fog semmmilyen formában kárt okozni

4 rendszeresen ápolnád = nem fog bűzölögni tőle a lakás

5 rendszeresen takarítanál utána (kutya által behordott piszkok stb)

6 mindemellett tökéletesen fogsz tanulni és a házimunkát sem hanyagolod el


kérsz tőlük időt hogy bizonyíthass mondjuk a nyár végéig. ezalatt te elfáradsz egy menhelyre rendszeresen besegíteni, ahol megtanulod mi is az a kutya illetve a vele járó egyéb fogalmak, és mindemellett a jegyeid is rendben lesznek, a háztartásba is besegítesz.


közben -csakhogy szokd a valódi kutyatartást. minden reggel suli előtt korán felkelsz hogy elvigyél a menhelyről sétálni egy kutyust. majd elmész a suliba helyt állni. majd a suliból megérkezvén szintén elmész a menhelyre körbesétáltatni egy kutyust, játszani vele, esetleg kikefélni a szőrét, tanítani alap parancsszavakra stb, megtanítod a kutyát a tiltószavakra, hogyan menjen pórázon szépen. (persze mindez nem egyszerre egy nap alatt tanítható) stb stb.. majd hazamész tanulsz, kitakarítasz és mész vissza a menhelyre megint sétáltatni egy kutyát, megetetni, játszani vele stb. majd szépen hazamész átnézed megint a leckét és korán reggel suli előtt megint felkelsz és kezdődik minden elölről.


ha ezt hibátlanul végigcsinálod egész nyáron akkor már valóban letettél valamit az asztalra, de könnyű úgy beszélni hogy egy kutyát csak babusgatunk a vele járó felelősség pedig anyué és apué.

2013. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

anyagilag nagyon sokba van egy kutya..


most az amúgy egészséges kutyánknak bélgyulladása lett,orvosi számla plusz gyógytáp 1 hónapra 18 ezer ft volt ez volt április végén..

most hétvégén a másik kutyánk lábát érte egy kis baleset 5 ezer ft..


havonta a minőségi táp sem olcsó


ezek mellett napi 3x le kell vinni sétálni és nem 5 percre!


nem mehetsz el csak úgy programokra,mert ott a kutya előbb vele kell foglalkozni..


ha tovább tanulsz lesz időd a kutyáddal foglalkozni?


nyaralni se mehetek el,ha nem tudjátok kire hagyni,vagy nem mehet veletek!


Hidd el a kutyatartás nem csak simogatásból áll!!


-amíg kölyök naponta többször takarítani

-rengeteg pénzbe benne van

-sok időt igényel

-a szőrével is foglalkozni kell ha olyan fajta


ha beteg orvoshoz vinni,még ha nincs rá pénzetek akkor is!!


reggel korábban felkelni,hogy levidd..

haza jösz a suliból lekell vinni

este is


ha esik az eső,hideg van,hóba fagyba le kell vinni!!

2013. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Hát igazából nem tudom.

Van egy hörcsögöm amit teljesen ellátok ,de azért az nem ugyan az.

2013. máj. 28. 20:01
 7/7 anonim ***** válasza:
én is nagyon szeretem az állatokat és nekem törpehörim 2 cicám és egy kisebb kutyám van,mindez a lakásban,tehát szobacicák,szobakutya(tom hogy nem így hívják de viccesen hangzott)és egy szobahörcsög(ez meg csak sima höri de így viccesebb). Én úgy vettem rá anyát a kutyára hogy elmondtam mindent hogy miért jó és hogy gondoskodnék róla.Fél évig könyörögtem érte,de sikerült:)mond el hogy mért lenne jó egy kutya,hogy gondoskodnál róla és kutatások bizonyítják hogy akinek nincs kutyája,sokkal stresszesebb.(bocsi az elején nem lényeges dolgokra)
2013. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!