Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg apámat a...

Hogy győzzem meg apámat a sétával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Apám elég maradi ember. Falusi, és a faluban a kutyát nem sétáltatják. A magyarázat rá az, hogy ha megszokja hogy kimehet, akkor állandóan el fog menni. Hogy győzzem meg hogy ez nem így van?
2013. máj. 25. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el te sétálni,nem kell ehhez apád.
2013. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd el sétálni te, és ha majd látja, hogy nem szökik el, talán észre veszi magát.
2013. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Általában hétvégén vagyok csak itthon, akkor viszont apám is itthon van. Feltűnne neki ha meglógok a kutyával :D
2013. máj. 25. 21:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg ő elég hirtelen haragú ember, és ha valamin felkapja a vizet, akkor sehogy nem lehet meggyőzni. Ha látná hogy elvittem a kutyát, először leordítana, aztán egy hétig hozzám sem szólna. Valahogy ész érvvel szeretném meggyőzni.
2013. máj. 25. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondd el neki,hogy a kutya is éppolyan kíváncsi,mint az ember,neki a rengeteg új szag,amit kint talál majd olyan,mintha ő tévézne.Rengeteg új infó,neki azok a,,hírek"illetve-tudjuk,a kutya nem ember,de-képzelje magát a helyébe,milyen lenne,ha ő soha nem hagyhatna el egy x m2-es területet,milyen unalmas,ingerszegény lenne az élete.A mozgás is kell a kutyának,eleinte az én nagyszüleim is úgy voltak vele,,mozog az a kertben",de aztán rájöttek,hogy a kutya a nap jó részét végigfekszi,ha elmegy valaki néhanap a kerítésnél,ugat egy sort és visszafekszik-ez nem mozgás.Ellenben ha meglátják,hogy hozom a pórázt,tombolnak az örömtől és mindjárt megszűnik a lustaság.Ha a kutyád jólnevelt és tudja a határait,nem fog megszökni attól,hogy megismerte,mi van kint,sőt!Így,hogy nincs sétáltatva,még kíváncsibb,magyarán ha akarna,már eddig szökött volna.Ha már tudni fogja idővel,hogy mi vár rá,,odakint"még kevesebb az esély a szökésre(ami ahogy nézem,eddig se nagyon volt).A legtöbb kutya egyébként nem szívesen hagyja el a területét,amelyet őriz,mert olyankor nyugtalan lesz,bárki bemehet a portára.Persze,ez a tulajdonság fajta-és egyedfüggő,illetve a gazdi nélküli kintlétre vonatkozik-mindenesetre találkoztam már ilyennel,főleg erős területvédő ösztönnel megáldott fajták esetében(volt,amelyik még a sétát sem élvezte,egy pár méter után mindig húzott volna haza,mert az nyugtatta meg,ha legalább láthatta az őrizendő területet)
2013. máj. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is laktam faluban és valóban nem szokás kutyát sétáltatni, de én is sétáltattam és mégsem akart kimenni magától.A séta nagyon jót tesz a kutyának, kiegyensúlyozottabb lesz, lefárasztja, nem fog olyan sokat ugatni sem.
2013. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont hogy akkor fog szökni, ha nem viszik sétálni. Ez természetesen nem minden esetben igaz, de nagy általánosságban igen.
2013. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én nagyapám is tök ugyanilyen ember "Minek a kutyát sétáltatni, elég nagy a kert" alapon.

Én fogtam a kutyát és elvittem. Ennyi.

Azóta eltelt 5 év, már kíváncsian kérdezi, merre jártam a kutyával, meg hogy jól viselkedett-e.

2014. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!