Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a viselkedése a csau-cs...

Milyen a viselkedése a csau-csau kutyának?

Figyelt kérdés
Napközben kennelben vagy a kertből lekeritett helyen szeretném tartani,napjában csak 1x tudnék vele sétálni és aktivan naponta csak kb. 1 órát tudnék vele foglalkozni. Nem akarok agressziv kutyát. Ez a fajta megelégszik-e kevesebb foglalkozással is..Persze van amikor többet tudnék vele foglalkozni,de ha ugy adódik ellenne -e egyedül is. Délután és estefelé-estére a házba is beengedném..

2013. máj. 27. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Első kutyád lenne?


Nem tudom, más ezzel hogy van, de nekem elég rossz tapasztalataim vannak a csau-csauról, nem úgy viselkedik, mint egy átlag kutya. Én a helyedben még átgondolnám a fajtaválasztást.

2013. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem elso kutyusom lenne, de szuleimnek volt mar nemet dogjuk, szinte olebkent viselkedett, de szomszedok feltek tole, a nagysaga miatt.Nagyszuleimnek meg palotapincsijuk volt, es csivavajuk, spanieljuk, de azok meg allando torodest igenyelnek. Azokat nem lehetne napkozben kennelbe bezarni. Olyan kutyat szeretnek, aki napkozben a kennelben is jol el van, nem agressziv, setaltataskor nyugodt, nem kap oda senkihez. De eleg valtozo velemenyeket olvastam a csau-csaurol. Miben mas mint a tobbi kutyus.
2013. máj. 27. 16:44
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

borzasztó !

egy rémálom !

maga a pokol!

persze , aki ért hozzá,szereti a fajtát,és tesz is érte, annak biztos remek kutya ,akárcsak az eurázsiai , de alapból ma többi kutyafajtát tekintve , olyan mint egy remete a hegyen !

egy morgós, világgyűlölő, mindenkit utáló remete .

magának való, érdekes jellemű kutya.

a te esetedben ,szerintem nem jó választás lenne:(

2013. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem csau keverékem van csak. Én nagyon szeretem, mert nem bújik oda minden emberhez simogatásért, igaz, tőlem se mindig szereti, de eltűri, míg ha idegen simogatja inkább odébbmegy. Nagyon csöndes. És makacs. Végtelenül. Nagyon sok türelem kell hozzá. Ezen még a papa génjei sem javítottak.
2013. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de azert kicsit lehet vele jatszani, es setaltatni, par alap dologra megtanitani..
2013. máj. 27. 19:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet sétáltatni. Tanulni is tanul, csak kicsit lassabban. Játszani is lehet vele. Attól még kutya.
2013. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát szerintem egyénje válogatja. nekem is az elsőm egy csau. 2 éve vettük. ugyan ilyeneket olvastunk róla.. de kellemeset csalódtunk. igazából a miénk csak az idegenekkel viselkedik ugy mint ahogy az előző válaszolók leírták. engem konkrétan követ a lakásba és ha nem foglakozok vele nekiáll nyüszögni. aztmondják a fiuk maguknakvalóbbak és agresszívabbak mint a lányok.. ezt nemtudom. a miénk kislány sétálni imád, de igazából ugy van hogy az elején ő sétáltat engem hazafele meg ugy húzom xd tanítást még kiskorában érdemes elkezdeni mert akkor még valamivel könnyebben megragadnak neki a dolgok. a miént 4 hónapos koráig nagyon rossz volt ..rágott futkozott.. de aztán megkomolyodott......... okosak, csak rettenetesen önfejű fajta. de nagyon hűséges

amennyi szeretetet kap, viszonozza is :) más fajtát el se tudnék képzelni itthonra

és meg egy nagy előny. nem hiperaktív meg egyáltalán nem ugatós, viszont imád az udvaron játszani, ha olyan hangulatban van :D (bocsi kicsit hosszú lett, remélem segítettem)

2013. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az lemaradt xd hogy hiába magánakvaló faj.. de pont ezért igényli a törődést, és akkor szerethetőbbé válik
2013. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon szeretem a csaukat, imádom a kinézetét is, gyönyörű, főleg a krémszínűek:)

Okos kutya, de nehezen motiválható. A tanítását még kiskorában el kell kezdeni, minden lépésről-lépésre, fokozatosan kell megtanítani neki. A türelem nagyon fontos, idővel és türelemmel meg tudod tanítani az alap dolgokra, és engedelmeskedni is fog. Imádom amikor valaki szidja hogy egy rémálom és milyen borzalmas kutya -.- olyan lesz a kutya ahogyan a gazdája neveli.

Egy gazdás kutya, a családból egy ember az akit "hivatalosan" elfogad gazdájának de a család többi tagját is szereti.

Hát most röviden ennyi de ha bármi kérdésed van róluk írj üzenetet, amiben tudok segítek:)

2013. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

ezeket olvasd el hátha segítenek:)

2013. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!