Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz a törzskönyvezéssel így?

Mi lesz a törzskönyvezéssel így?

Figyelt kérdés

Most van ez a dolog ugye a MEOE-val.

Hogy szerdáig aki leadja a tk-eket, annak megcsinálják.

De mi van akkor ha valaki június első hetére várja a kicsiket??

Akkor hogyan lesz tk-ük?? Mi lesz?? Valaki mondjon már valamit amit tud, mert itt semmi nem beszél senkiről.



2013. máj. 27. 22:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tud semmit, csak a kussolás van ezekről a dolgokról. Én is és sok más tenyésztő is át fogunk menni egy másik ország kennelklubjához és ott fogjuk törzskönyveztetni a kiskutyákat, mert az államilag elismert vacakkal konkrétan ki is törölhetjük. Szomorú, hogy idáig süllyedt ez az egész, az állam magával cseszett ki, mert így belőlünk semmi pénzt nem fognak látni.
2013. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát ez elég gáz amúgy..

Mert ott olvastam egy fórumon, hogy a két egyesület együtt folytatja a törzskönyvezést, folytatódik tovább júni 1 után.. Vajon így lrsz? Vagy mikor adnak vmi hírt róla??

2013. máj. 27. 22:40
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is most kérdeztem rá a fajtaklubál miközben beküldtem nekik egy fedeztetési igazolást. Mivel a MEOE rendelkezik FCI joggal, a fajtaklub (TSZ) meg állami engedéllyel, így szerintem valamilyen módon együtt kell működniük. Kíváncsi leszek mi lesz belőle. Végül is idén már a fajtaspecifikus tenyésztő szervezethez fizettem a tagsági díjat amit a MEOE is elfogadott a nevezéseknél. Én most azt se tudom, hogy vegyek-e egyáltalán fedjegyet a MEOE-nél???
2013. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Papíron együtt. Csak technikailag gázos kissé.

Szinte minden fel van borítva, alakítva ebben az országban. A kutyázás sem kivétel ez alól. Már azt várom, mikor csapnak le a macskásokra, galambászokra és egyéb kisállat tenyésztőkre. Miért is ne kelljen elrontani, ami még működik valamennyire?

És amúgy is...a kutyázás a cucilizmusban is működött, hát még szép, hogy meg kell reformálni.

2013. máj. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédők tapsolnak boldogságukban :)) Kevesebb kutya születik végre.Törzskönyvvel.......
2013. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Még három hónapig minden ugyanúgy lesz mint régen.


Aztán elvileg az l998. Dec 31 FVM /64 rendelet ami leírja pontosan, hogy mi lesz azután.


De ez még korántsem biztos.

2013. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
mi történik? az állam monopolizálja a kutyatenyésztést is? :D
2013. máj. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
A MEOE csak az FCI logot nyomja majd rá a törzskönyvekre, pontosan 2 ezer forintért. És szerintem megvárták a Világkiállitást, és kezdődik a pereskedés előlről.
2013. máj. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is nagyon érdekel mert szepteber környékén fog tüzelni a kutyám és vinné külföldre pároztatni nem kevés pénzért és nem szeretnék törzskönyv nélküli kutyákat csak mert páran hülyék a parlamentben és semmit nem értenek hozzá. És miért baj az, hogy csak FCI matricát nyom a tk-ra a meoe? attól még vihetem kiállításra és külföldön is elismert tk-e lesz, vagy nem? Tudom, hogy meoe tk-el itthon csak fajta jellegű keverék lehet de ezen már kiakadtam akkor amikor külföldi tk-es kutyámnak is ezt írták bele az oltásijába, úgyhogy ilyenekre már nem adok.
2013. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapi nap: a MESZ-től visszavonták az elismertséget és a MEOE kapott három hónapot, hogy állítsa fel a MEOE szervezetét alkalmassá

arra, hogy kijelölhessék kinológiai szövetséggé. A tenyésztő szervezeti rendszer marad.

2013. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!