Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha meghirdetem a kiskutyákat,...

Ha meghirdetem a kiskutyákat, akkor eldönthetem, hogy kinek adom oda?

Figyelt kérdés

Beagleről van szó. Még meg sincsenek. (Mielőtt fikáznátok: több kicsi nem lesz, és a mostaniakat sem kellett volna, de pár nap múlva meglesznek.)

Szóval, van a faluba valaki, aki mondta, hogy neki kell, de azt se tudja szerintem, hogy milyen fajta, nem hogy a jellemét tudná. Max. 1-2x látta, de nem is érdekelte, de most kel neki. Van már egy németjuhásza, amit nem sétáltat. 1x megszökött, és mikor elkapta vasvillával verte meg. Mikor kicsi volt a kutya, akkor csak tejbe áztatott kenyeret kapott. 20.000 Ft-ért adnám a kicsiket.

Nem nekem mondta, hogy kell, hanem az öcsémnek, így lehet, hogy csak félreértette, és nem komolyan mondták. (Remélem így van.) Nem érdekel a pénz. Ennél csak jobb gazdája lehet.

A lényeg:

Ha valaki nem szimpatikus, akkor megtehetem, hogy nem adok neki kicsit? Szaporító vagyok, nem tenyésztő.


2009. okt. 5. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De eladó vagy. Tehát eldöntheted, hogy kinek adsz el. Ha valaki nem felel meg, akkor neki inkább ne. Nem sok értelme lenne, ha 2 hónap múlva a menhelyen vagy az árokparton kötne ki a kutya. Inkább gondold meg, ki vihet el egyet.

És utána ivartalanítás, hogy ne legyen ilyen többet!

2009. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a te kiskutyáid, te döntöd el, hogy kinek adsz és kinek nem. Jó, hogy érdekel a kiskutyák sorsa, ennek az embernek semmiképpen ne adj el kölyköt, mondd azt neki, hogy már mind elkelt. Beszélgess el a gazdikkal, mielőtt odaadnád a kiskutyát és tényleg csak azoknak add oda, akik szimpatikusak neked és a kiskutyának is a legjobbat tudják nyújtani. Bár nem könnyű kiszúrni a rossz szándékú, tudatlan embereket.
2009. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiskutyát csak leinformálható, józan, tisztességes és gyermekszerető embernek adj! Akkor is, ha kicsit tovább kell tartanod őket. Én még a legdrágább kiskutyát sem adtam oda annak, akit alkalmatlannak itéltem meg a nevelésére, pedig tényleg jól jött volna az érte kapott pénz. Ikább vártam. Megérte.
2009. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
75%

Annak adsz kiskutyát aki neked szimpatikus. Aki nem szimpi annak én sem adtam kutyát!

Utolsóval annyiban nem értek egyet,hogy nem csak gyerekszerető embereknek lehet kutyát adni. Én pl. nő létemre kifejezetten utálom a gyerekeket, ezért le lehet pontozni,lehet szörnyülködni,nem érdekel.

A kutyáimat viszont imádom,mert ők KUTYÁK!

2009. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen eldöntheted, sőt, el is kell döntened. Hogy a kiskutyáknak milyen élete lesz, az a Te felelősséged is. "Egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, akit megszelídítettél." (Antonie de Saint Exupéri)
2009. okt. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem nem gondolta komolyan, hogy kell neki, mert 20e Ft-ot nem hiszem, hogy kiadna érte. Apukámmal jóba van, ezért lehet, hogy esetleg ingyen gondolta. De nem adok neki semmennyiért, mert velem nincs jóba.
2009. okt. 6. 13:38
 7/8 anonim ***** válasza:

az előző válaszokkal egyetértek.

Annak az embernek semmiképp ne adj kiskutyát!nem való neki se beagle, se semilyen kutya...

,,vasvillával verte meg" pfff :@


Csak olyannak add őket, akit szimpatikusnak találsz, és nem szeretne a leendő kutyának kölyköket, mert ha ilyen már akkor eszébe jut, akkor ott nemcsak 1 alom lesz...

ne akard, hogy a kutyusod kölykei szaporitó gyároshoz kerüljenek...

2009. okt. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ivartalanítási kötelezetséggel kéne eladni őket,így valószínű tovább fognak szaporodni feleslegesen,falun sajnos ez a szokás..
2009. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!