Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha nincs pénzem a...

Mi a teendő ha nincs pénzem a 2 hónapos kiskutyámat beoltatni a kötelező oltásokkal de szeretném megtartani?

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen opció nincs. Miért vettél kutyát, ha az ellátására sincs pénzed? Hogy fogod etetni? Ha beteg lesz, hagyod elpusztulni, szenvedni? Hol van benned a felelősség? Ha nem kapja meg az oltásait, nagyon beteg lehet, és ugye... arra sem lesz pénzed...
2013. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Az, h mit szeretne az ember és mit tehet meg, sajnos sokszor nem egyezik.

Az alapvető szükségleteket biztosítani kell neki, ha nem megy, nem szabad kutyát vállalni, jobb helyeken gyereket sem szülnek a vakvilágba.

2013. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom a kutya nem olyan rég kerülhetett hozzád. A kutya előtt sem lehetett rózsás az anyagi helyzeted, viszont nem értem, akkor minek kellett kutya? Kérj részletfizetést az állatorvostól.
2013. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Keress munkát. Nem tudom mennyi idős vagy, de ha már elmúltál 14, akkor is kereshetsz valami jó diákmelót.
2013. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kutyust 2 hete találtuk kóborolt szegény.... elég soványka is volt van munkám már bocsika csak gondoltam ki lehet valahogy kerülni a több 10 ezrekbe kerülő oltást némi kedvezménnyel mert még nem igazán dőlt el a kutyus sorsa bár nincs szivem megválni tőle !!!!
2013. máj. 29. 14:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha budapesti vagy, akkor érdemes vidéki állatorvost keresni, sokkal olcsóbbak. Bár akkor meg ott van az útiköltség.

Esetleg keress meg állatvédő szervezeteket, mondd el mi a helyzet, lehet hogy tudnak abban segíteni, hogy sokkal olcsóbban beoltasd.

Viszont tényleg nagy felelősség, ha úgy érzed nem fogod tudni ellátni, akkor talán tényleg jobb lenne neki egy másik gazdi. Én úgy jártam, hogy örökbe fogadtam egy kutyust, mint utólag kiderült meggondolatlanul. Kiderült, hogy beteg, amire nem számítottam, és amióta megvan, havi 20 000-eket hagyok az állatorvosnál. Hát ezt nagyon nem engedhetném meg magamnak, folyton mínuszban vagyok a hónap végén, a rezsikkel is elmaradtam miatta, szóval elég gázos a szitu. Viszont amire kiderült a baj, már az én gyerekem volt, így minden áldozatot meghozok érte.

2013. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Az oltásokat nem egyszerre fogja beadni az állatorvos, tehát nem egyszerre fog ott hagyni több 10ezret. Nem tudom hol laksz, de biztosan nem egy állatorvos van a környéken. Keress olyat aki olcsóbban olt. Ki kerülni nem fogod tudni az oltásokat. Ha meg tartod be kell oltani. Ha most erre nincs pénzed, akkor keress neki másik gazdát.
2013. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Vagy a föld alól is előkeríted a pénzt, vagy keresel olyan gazdát a kutyának, aki felelősségteljes magatartást mutat, és nem veszélyezteti a szerencsétlen állat életét.
2013. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a veszettségi oltás kötelező, de nem árt neki, ha kap parvot és kombit is, oltasd akkor úgy, hogy ne kelljen 5ször, hogy parvo, kombi, veszettségi, magyarán a parvot és a kombit nem ismételteted meg. Jól körbe kell érdeklődni, biztos találsz olyan dokit, aki 3000-3500 körül olt, így összesen az oltásokat megúszod olyan 10000 ft körül, persze nem egy hónapba kell neki beadatni, szóval havi leosztásban olcsóbb.
2013. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként dokija válogatja az oltási programot is.

A kombinált oltásban is van parvo szérum, sok helyen csak 2 kombinált oltással oltják a kutyusokat + veszettségi.

A mi dokinknál úgy, h házhoz jön, 2700Ft a kombi oltás így, 2 hét elteltével kell megismételni.

2013. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!