Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem kaptam csekket két hónapig...

Ingatlanzoli kérdése:

Nem kaptam csekket két hónapig, jeleztem telefonon. Majd megkaptam a csekket, amit 1 hónap mulva befizettem. Két hónap elteltével minden értesités nélkül kiküldte, hogy nemfizetés miatt felmondta a kötelező biztositást! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A Román biztositónak természetesen nincs ügyfélszolgálati irodája.
2011. nov. 5. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megszűnt a biztosításod díjnemfizetés miatt sajnos kötelező ott megkötni, ahol megszűnt. Az új jogszabály szerint 30 nap türelmi idő helyett 60 napot adnak a befizetésre, ha ez nem teljesül megszüntetik a biztosításod.


A teendőd: újra megkötni az Astra-nal, fedezetlenségi díjat fogsz fizetni a nem fizetett időszakra és akkor tudsz biztosítót váltani, amikor is megkötötted az EREDETI biztosításod (ami megszűnt!) + 1 év.

2011. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosítva: Feltéve ha a megszűnt eredeti biztosításod 2010 január 1-je utáni.


Ha ezen dátum előtti, akkor év végén tudsz biztosítót váltani.


Azt kell megnézned az EREDETI biztosításod dátuma mikori.

2011. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,pontositok!

A Biztositás kötés napja 2011 06.12 /internet/

Csekket postázta 09.06 + szerződést (elismeri levelében esetleges nyomdahibákat ir ezért nemkaptam meg )Megkaptam 09.15-én, 2011.10 03-án befizettem a csekket 2011 10.27-én kelt levelében felmondta a szerződést 2011.08.12-én.

Válaszát előre is köszönöm!

2011. nov. 6. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!