Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tud így élni egy Jack Russel?

Tud így élni egy Jack Russel?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal egy ilyen kiskutyát. Sok infót olvastam róla a neten, amivel kapcsolatban kérdezni szeretnék, az a mozgásigény.

Ha reggel, munkába menet előtt levisszük egy félórás sétára, kb. 5-6-7 órakor, napközben "elvan" a lakásban, du. fél 5-6-ra hazaérünk, utána visszük ki sétálni, az nagyon kevés neki, ugye? A du. séta hosszabb, 2-3 órás lenne, közel lakunk a Margit szigethez, és még este levinnénk 9-10-11 körül. Plusz a hétvégi kirándulások, mászkálások.

Akinek ilyen kutyusa van, az írjon elsősorban!

Szeretni szeretnénk, nem kínozni a blökit :)

(gondolkodunk még a westie-ben is)


2009. okt. 6. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Ahová én járok a kutyámat futtatni, oda hordanak egy jack russel fajtájú kutyust is. Pont tegnap mondta a gazdija, hogy ők csak reggel kb 5 percre viszik le és este meg hozza ki a futtatóra kb 1-2 órára, de az ő kutyusának ez elég. Nagyon alkalmazkodó az a fajta és az övének ennyi elég.

2009. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Minden kutyának sok ha 10-12 órára magára hagyják, a westinek is! Egy Jack Russelnek lakásban meg főleg. 6-8 óra még tűrhető. Napi 4X-5X le KELL vinni sétálni, ahogy az előző kérdésedhez is írtam.

Nem J. Russelem van, hanem pitem de mivel benne is van terrier vér, tudom mit igényel egy ilyen kutya ha lakásban van tartva. Ha meg tudtok kérni valakit, hogy még munkában vagytok vigye le legalább fél órára, úgy már jó!

2009. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
szerintem minden fajta kutya megszokja az adott körülményeket. Nekem spánielem van.. hát semmi se jött be, amit ajánlottak (tippek, tanácsok) amikor megvettem őt. Én biztos vagyok benne, hogy ha a kutyának kialakul egy fix napirend (X sétáltatás, X játék, stb) akkor boldog lesz.
2009. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: hova jársz futtatni?

2. válaszoló: ez az első kérdésem az oldalon! :)

2009. okt. 6. 12:56
 5/10 A kérdező kommentje:

"szerintem minden fajta kutya megszokja az adott körülményeket" - valahol én is így gondolom, ha baby korától így lesz nevelve.


Tudom, nem ide vág, de sztem kutyája válogatja, ez olyan, mint a minden pasi hűtlen dolog... ;)

2009. okt. 6. 13:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Megszokja,de nem biztos,hogy jót is tesz neki.
2009. okt. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Én kertes házban élek, de a kutyust a lakótelep közelében lévő kutyafuttatóra hordom, mert ott esténként sokan jönnek össze, és a kutyám tud szocializálódni.
2009. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
én ismerek 3 j.r. kutyust! az egyik az én kutyám haverja:D de ha azt mondom h a srác reggel lehozza fé órára suliból hazamegy bicaj mellett futtatja 10 kilómétert,úgy hogy a kutya szinte sprintel és utánna még nyúzza az én kutyám! aztán otthol játszik estig,este lehozzák 2 órára és csak este alszik ahoz mit szólsz? és nincs kielégítva a mozgás igénye:D:D:D és a másik 2 sem külömb!!!
2009. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

12:31-es vagyok. Bocsi csak tegnap kérdezték hogy egy Jack Russelnek mennyi mozgás kell és azt hittem ugyan az a kérdező csak pontosított a kérdésen:)

Lényeg a lényeg, annak adnék igazat aki írta, hogy mindent megszokik a kutya csak nem biztos hogy jó neki. Ez a mozgás kevés neki. Nálunk a következőképpen alakul (általában):

Naponta 5X visszük le a kutyát, ebből 1 legalább 1-2 órás intenzív mozgatás (pl. biciklizés vagy játék az erdőben), 2 legalább fél órás séta, 2 lehet gyors wécéztetés (pl. reggel és este).

Ha valaki suliba jár, az más, tényleg csak 6-8 órát van távol, azt viszonylag könnyen kibírja bármelyik kutya. 10-12 óra sok és aki ezt nem így látja, vagyis aki lepontozott az előző kommentemnél azzal közölném hogy egy VERÉB.

2009. okt. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
há ha ennyi időre magárahagyod, akkor a kutya tuti átrendezi a lakást, de nem kicsit... nekem jack russellem volt, most meg egy parson russellem.... én átéltem már pár dolgot... ha odaláncolod a hűtőszekrényt, akkor is a másik szobába fogsz rátalálni :D
2010. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!