Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sétánál a kutya előreszalad...

Ha sétánál a kutya előreszalad és előttem megy, akkor az azt jelenti hogy ő a falkavezér? (póráz nélkül)

Figyelt kérdés
Póráz nélkül, amikor el van engedve.
2013. máj. 30. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Az attól függ, hogy megengedted-e neki, hogy elmehet. Az én kutyám póráz nélkül se megy el mellőlem, csak akkor, ha előreküldöm pl. a labdáért, vagy egy ismerőshöz (akit ő is ismer).
2013. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Az én kutyám 12 éve előttem szalad és én vagyok a falkavezér. Butaság ez az egész, az új falkavezér mánia eltúlzása. Én sétálni azért megyek, hogy a kutya jól érezze magát, nem azért, hogy a lábam mellett meneteljen mint egy katona. Arra ott van a kiképzés. A gazda háta mögött menni pedig veszélyes, személyes tapasztalatból mondom, mert nem látod mi történik a kutyával.
2013. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Annyit jelent, hogy a séta neki gyorsabb tempót jelent, mint neked. Az én kutyám is mindig előttem pár méterrel szaladgál, mégsem volt soha semmi gond vele. A lényeg, hogy ha odahívod magadhoz, azonnal menjen, illetve megálljon, ha arra utasítod (például kereszteződésnél). Kicsit túl van lihegve ez a "falkavezér" téma.
2013. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sippara ***** válasza:
93%
Ha minden más (behívás, padkaszabály, más állatok/emberek kikerülése, ha szükséges) megy, akkor gyakorlatilag tök mindegy, hol halad hozzád képest a kutya - én még jobban is szeretem, ha előttem megy póráz nélkül, ilyenkor jobb (illetve nekem ad egyfajta biztonságérzetet), ha folyamatosan szemmel tudom tartani.
2013. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

nekem az egyik előttem megy a másik nagyjából a vonalunkban halad.


Az hogy előtted megy még nem feltétlenül probléma, addig amíg figyel rád. Én ha megfordulok akkor egyből észreveszi és fordul az a kutyám is aki előttem megy mindig. aztán megint megelőz, de én szeretem így, ha mögöttem menne nem látnám hogy mit csinál, hogy csinálja.

2013. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Az én kutyám is előttem megy. Nem azért viszem le sétálni, hogy a lábam mellett jöjjön végig.

Hadd végezze a dolgát, had szimatoljon, legyen felszabadult.

Sőt még meg is vár saját magától és akkor megy tovább ha már én is odaérek hozzá.

2013. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal gond ha előtted megy. Az én kutyám ha elengedem hol mögöttem/mellettem hol előttem megy. Igaz én jobb szeretem mikor elől van, mert úgy látom,hogy mit csinál és minden oké.

Az a fontos,hogy "veled" menjen arra amerre te szeretnél, tehát ha lekanyarodnál valamerre szólsz neki és megy..nem az van hogy ő dönt el merre felé mentek, te meg futkosol utána :D /de ez nem azt jelenti,hogy nem mehet előre, meg kicsit odébb bóklászni, jelölj ki egy kényelmes távolságot, amit biztonságosnak gondolsz és azon belül mehet amerre akar /

2013. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is hol itt megy, hol ott. Én is jobban szeretem ha előttem van, mert nem kell folyton forgolódni, hogy mit csinál. Ha megállok, akkor is észreveszi, ha előttem megy, és ő is megáll, vagy visszafordul, hiszen annak ellenére hogy nem engem néz, ilyenkor is figyel rám és rögtön megérzi.
2013. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 100%-ig én vagyok a falkavezér, mégis szinte mindig előttem van a kutyám. Én szoktam előre küldeni, mert nem szeretem, ha a hátam mögött van, és nem látom őt.
2013. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is utálom, ha a kutyáim mögöttem vannak, mert nem látom őket. Lehet éppen valamit feleszik a földről, én meg észre sem veszem:D Szóval arra szoktattam őket, hogy előttem menjenek.
2013. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!