Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet a chipet iktatni/kive...

Ki lehet a chipet iktatni/kivenni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy ma találtam egy kutyát. Úgy nézett ki, mint egy rövid szőrű bernáthegyi, de teljesen más volt a pofája. Követtem, nem akartam hogy elcsapja egy autó vagy bármi baja legyen esetleg egy sikítozó gyereknek nekimenjen. Azt hittem, csak kicsit messzebb ment a gazditól. Megjegyzem belváros közepén (nem Bp), póráz nyakörv nélkül, ahol sok a kisgyerek és a "hordozható koporsót" tologató nyugdíjas. De nyugisan sétált, nem ment át a piros lámpánál. Mentem utána vagy másfél kilométert, mire egy büfé előtt egy asztalhoz odament és kinézte a hotdogot egy csaj kezéből :) Azonnal odamentem és próbáltam kicsit barátkozni a kutyával. Nem volt nálam még öv sem, hogy pórázként funkcionáljon, de sikerült megfognom a bolhanyakörvét és elindultam vele az állatorvoshoz, hogy nézzen chipet. Ismét másfél kilométer séta, a derekam tropára ment, mert közben oldalra meg lefele kellett hajolnom, hogy ne fulladjon a kutya. Mindeközben szarrá áztam, mert szakadt az eső.

Nagy nehezen odaértünk, mert minden bokornál meg kellett állni jelölgetni.

Kiderült, hogy van benne chip, felhívta a doki a tulajt. Hallottam, hogy a gazda azt mondja, hogy "Már a héten 3. alkalommal szökött ki." Mondja a gazdának, hogy egy hölgy behozta a kutyáját és hogy tud-e jönni. Megvártam, kb. negyed óra múlva már ott is volt.

A végén a kutyus már bújt hozzám, csóválta a farkát. :) Beesik a tulaj nyakörvvel meg pórázzal a kezében, a kutya nem vmi nagy lelkesen, de odament. A köszönést elintézte egy jónapottal, de még véletlenül sem köszönte meg se nekem, hogy "fáradtam" a dologgal, sem a dokinak, hogy értesítette. És ez az egész móka "csak" 2 órát vett el az életemből.


A kutya amúgy rendben volt, nem sovány. De nem figyelhetnek rá meg nem foglalkozhatnak vele rendesen, mert volt néhány nagy seb rajta. És hát az, hogy állandóan ki tud szökni a kutya nem korrekt dolog. Hiszen nagytestű, rengetegen félnek tőle, bármikor elcsaphatja egy autó...stb.


A buli az volt a dologban, hogy amikor rájöttem, hogy vhonnan elkóborolt, akkor egy rendőrautó kanyarodott be az utcába, leintettem. Mondom nekik, hogy help, nagytestű kutya az utcán... Akkor az egyik kipattant az autóból, messziről megnézte a kutyát és csak annyit mondott, hogy értesítik a köztereseket. Mondom nekik, megadom a számom, követem a kutyát... Azt mondták, hogy kösz nem kell. aztán látom, hogy kb. 100 m-re egy boltnál megállnak és bemennek vásárolni. Pffff.


Na szóval és arra gondoltam, hogy ha mégegyszer látnám a kutyát az utcán és biztos hogy nem adnám vissza! Olyan szívesen megtartanám. Nagyon jófej kisöreg kutya! És ezerszer jobb dolga lenne nálam. Milyen dolog az már, hogyha tudom, hogy szökésre hajlamos a kutyám, akkor még biléta sincs. Meg mi az hogy állandóan kiszökik?! Megy csak akkor lát pórázt, amikor oltásra viszik.


Lehet, hogy kicsit össze-vissza a story, és néhol nem sikerült magyarul írni, de nagy fáradt vagyok.


2013. máj. 30. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit vártál a rendőröktől??


Egyébként meg nem tudsz mit tenni, ha a faszi igazolta, hogy ő a gazdája, akkor ez van. Legfeljebb legközelebb nem szólsz senkinek és megtartod. Ha sikerült, mert ugye bármikor kiderülhet és abból bajod is lehet.

2013. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtalálod és nem adod vissza, akkor olyan pert lehet a nyakadba akasztani, h az unokád is fizetni fog...
2013. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te dolgod, hogy igazságot tegyél, az nem a te kutyád, nem lehet tudni, hogy hogyan szökött el, hogyan tartják, stb.
2013. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég kusza nekem. Először még volt rajta nyakörv, aztán meg nem? Amúgy lopásnak minősülne ha elvinnéd a kutyát, ez van, bár szerintem ez semmiség, mert vannak sokkal durvább esetek...
2013. máj. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Magára a kérdésre nem kaptam választ, de köszönöm a hozzászólásokat.


Utolsónak: bolhanyakörv volt rajta, nem "pórázhoz való" nyakörv.

2013. máj. 31. 07:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet ilyet.A kutyának van gazdája ne akard már elszedni tőle!!
2013. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet ezeket kiikatatni, csak műtéti úton eltávolítani na már most a doki megfogja kérdezni,hogy miért akarod kivenni szóval ez a része halott ügy..


max legközelebb beszélj a gazdával ha látod,hogy a kutya megszökött és kérdezd meg -ha ennyiszer szökik miért nem keresnek neki egy újgazdát?

vagy vmi ilyesmi..


egy chip nélküli ebet még befogadhatsz annak ellenére,hogy tudod ki a gazdája..de a chipeset már halott ügy max amit írtam,hogy rákérdezel..de nem hiszem,hogy oda adnák neked..

2013. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!