Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell kutyából szakszerűen...

Hogy kell kutyából szakszerűen kivenni a kullancsot?

Figyelt kérdés
Most találtunk egyet benne, de nem engedi,hogy kivegyük,kapálózik és morog,hogy tudnám kivenni? És a feje se maradjon benne...
2010. ápr. 28. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Van kiszedőtök? Milyen fajta?

Valami falattal elvonnád a figyelmét

2010. ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha nincs rá kiszedőtök,akkor holnap vidd orvoshoz,ő kiszedi fél perc alatt.
2010. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az nem jo,ha morog.
2010. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
biztos azert morog mert faj neki vagy zavarja,de minel elobb szedjetek/szedessetek ki mert baj is lehet belole.Szemoldok szedovel fogjatok meg a tovenel(vagy valami olajat csepegtessetek oda h csusszon),es csavarva lassan huzzatok ki!!!!
2010. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én puszta kézzel szoktam kiszedni.
2010. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
sikerült kiszedni szemöldökcsipesszel, kijött a feje is! sonkával vontuk el a figyelmét. :)) köszi mindenkinek! egyébként yorki
2010. ápr. 28. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Ajjaj az enyem is yorki, de meg nem ment bele kullancs, mert egyelore nem mehet ki, amig nincsenek meg az oltasai. Egyebkent lehet kapni boltban kullancs kiszedot. Szerintem erdemes venni, mert egesz evben kell szinte es akarmikor szerezhet egy par kullancsot. Es nem mindig biztos, hogy ki fogod tudni szedni csak ugy "a la natur".

Sot, en meg lattam olyan nagyszeru szerkezetet is (tervezem, hogy beszerzem), amelyiket vegig kell pasztaztatni a kutyan es kijelzi, ha valahol kullancs van. Hanggal, vagy fennyel, nem tudom. Ha mukodik, akkor szerintem aranyat er!

2010. ápr. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2 hétig figyeld a kutyát. Ha levert, nem eszik, nem iszik, akkor babéziás, AZONNAL orvos, és mondd, hogy kullancs volt benne, nehogy félre kezeljék.

Kullancs ellen egész évben védekezni kell, olcsóbb, mint babéizából kigyógyítani.

Nem számít, hogy mikor veszed ki, (mennyire szívta meg magát), és az sem, hogy beszakadt-e a feje vagy sem; csak az, hogy fertőzött-e a betegséggel vagy nem.

Olvass utána: babézia, Lyme-kór.

2010. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. most van ott egy guga a helyén, vagyis egy csomó, az természetes?
2010. ápr. 29. 17:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Beduzzadhat a helye (embernél is), de én a tapasztalataim alapján nem tartom jellemzőnek.
2010. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!