Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadászkutyások! Hogy tartjátok...

Vadászkutyások! Hogy tartjátok kézben a vadászösztönt?

Figyelt kérdés

Vizslám van, fajtájához képest igen makacs egyed, de elég jól haladunk (sulis segítséggel). Az esetek többségében szépen le tudom tiltani dolgokról, kajáról, biciklisről, saját macskánkról mindig, idegen macskáról is általában. A behívhatóság is egyre jobb. De a madaraktól egyszerűen megszállottá válik... Ha el tudom kapni a pillanatot, mielőtt befeszül, akkor esetleg ki tudom zökkenteni, de általában nem sikerül. Képes 20-25 percen keresztül üldözni egy madarat, ilyenkor nyugodtan ejtőernyős mutatványokat is csinálhatnék, képtelen vagyok magamra vonni a figyelmét. 3kg sülthús se olyan jutalom neki, mint a madarászás. Azt a részét értem, hogy növeljem a tekintélyemet, mert ebben a helyzetben semmibe vesz, ez folyamatban is van, csak sajnos igen szemfüles kutyám van, a gyengeség legapróbb jelét is észreveszi és máris igyekszik a fejemre nőni. Addig is, mit tudok tenni annak érdekében, hogy kontrollált helyzetekben ki tudja élni ezt a dolgot és jobban kézben tartható legyen, mikor séta közben lát madarat? Apportozás gyönyörűen megy, akkor indul a tárgyért, ha küldöm, szépen visszahozza, de ez nyilván nem elég neki...

/Hozzáteszem, a szülei "gyakorló" vadászkutyák, ugyanakkor én nem szeretném vadászatra kiképeztetni. Ha már jobban állok a kézben tarthatósággal, szeretnék vele elkezdeni valami sportot (dummyzás?), de addig is jó lenne túlélni valahogy. Olyan helyen engedem el, ahogy több száz méterre van autóút, de kilométereken át is üldözne egy-egy madarat, úgyhogy ez sem maximálisan biztonságos. Egy vizsla meg mégsem élheti le pórázon az életét.../



2013. máj. 31. 10:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Amúgy nem kötekedésnek, de egy igen ösztönös kutyát sajnos a dobálás sem állítja sem. Volt, hogy a huskymnak nekidobtam a másfél literes kövekkel töltött palackot, de egyáltalán nem érdekelte, pedig amúgy retteg(ett) a hangos dolgoktól. Szerintem az egyik megoldás a büntetés, amit középfokon fogtok tanulni, a másik pedig megfelelő tekintélyt szerezni, és idejében észrevenni, hogy készül valamit üldözni. A kettő ötvözése meg a legjobb:D Persze ezeket leírni könnyű, megvalósítani viszont iszonyatosan nehéz.
2013. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

ne haragudj, én csak segíteni akartam hiszen azt írtad hogy eléggé megszenvedsz a kutyáddal és hogy a suli sem segített. az pedig hogy jó zsákmányszerző ösztöne van még nem hiszem hogy azt jelenti hogy a kutya nekiiramodjon bárminek is. mi is voltunk ö.v. megyünk is majd újra mert sokminden van még. ettől függetlenül engedély nélkül nem megy rá semmire. még akkor sem ha marhára akarna menni. ahogy már írtam az enyém sem volt tökéletes. nálam ezekkel a dolgokkal így forrta ki magát.

nem mellesleg nem egy könnyű eset az enyém se. sőt. de ez nem jelenti azt hogy lehetetlen úgy megnevelni hogy ne működhessen együtt a gazdával és hallgasson is rá. csak jóval nehezebb az átlagnál. ahogyan pl. a szóban forgó vizsla vagy épp a te husky-d. természetesen azt írtad hogy meg vagy elégedve a kutyáddal, ugyanakkor előtte azt írtad hogy nem. emiatt bátorkodtam írni egy tippet, amivel olyan helyzetet állítasz fel a kutyádnak ahol tudsz vele gyakorolni hogy hallgasson rád és le tudd tiltani dolgokról. igaz, nem kérted.

2013. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Félreértés történt!!


2 kutyám van (meg egy ideiglenes): husky és egy keverék. A husky az akivel megszenvedek, vele őv-zni sem szeretnék, a keverék meg akit szépen sikerült 'lemacskátalanítani':D, ő az aki max. bringa mellől fut el. Összvissz 2 ilyen eset volt, elsőnél lehívtam, másodiknál nem tudtam, ezért fifti-fifti az arány. De mivel én ismerem őt, tudom, hogy a tiltásokra nagyon érzékenyen reagál, kudarcként éli meg, és ilyenkor nagyon nehéz őt újra munkára fogni. Én annak a híve vagyok, hogy mindenki a saját igényeihez mérten neveljen kutyát, nekem a keverékem pont jó, a huskyn még dolgozni kell.

2013. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
De amúgy hasznos volt a tipped, nem tudom miért ez a megsértődött hang, meg is köszöntem asszem a 2-vel ezelőtti hozzászólásomban.
2013. máj. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
dehogy, nem megsértődés volt, hanem magyarázkodás. főleg hogy te nem kértél tanácsot én mégis belekotnyeleskedtem a dolgodba. de igazad van, úgy látszik a szemeim csak dísznek vannak. valóban egy másik kutyáról beszéltél a bringás esetben.
2013. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!