Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadászkutyások! Hogy tartjátok...

Vadászkutyások! Hogy tartjátok kézben a vadászösztönt?

Figyelt kérdés

Vizslám van, fajtájához képest igen makacs egyed, de elég jól haladunk (sulis segítséggel). Az esetek többségében szépen le tudom tiltani dolgokról, kajáról, biciklisről, saját macskánkról mindig, idegen macskáról is általában. A behívhatóság is egyre jobb. De a madaraktól egyszerűen megszállottá válik... Ha el tudom kapni a pillanatot, mielőtt befeszül, akkor esetleg ki tudom zökkenteni, de általában nem sikerül. Képes 20-25 percen keresztül üldözni egy madarat, ilyenkor nyugodtan ejtőernyős mutatványokat is csinálhatnék, képtelen vagyok magamra vonni a figyelmét. 3kg sülthús se olyan jutalom neki, mint a madarászás. Azt a részét értem, hogy növeljem a tekintélyemet, mert ebben a helyzetben semmibe vesz, ez folyamatban is van, csak sajnos igen szemfüles kutyám van, a gyengeség legapróbb jelét is észreveszi és máris igyekszik a fejemre nőni. Addig is, mit tudok tenni annak érdekében, hogy kontrollált helyzetekben ki tudja élni ezt a dolgot és jobban kézben tartható legyen, mikor séta közben lát madarat? Apportozás gyönyörűen megy, akkor indul a tárgyért, ha küldöm, szépen visszahozza, de ez nyilván nem elég neki...

/Hozzáteszem, a szülei "gyakorló" vadászkutyák, ugyanakkor én nem szeretném vadászatra kiképeztetni. Ha már jobban állok a kézben tarthatósággal, szeretnék vele elkezdeni valami sportot (dummyzás?), de addig is jó lenne túlélni valahogy. Olyan helyen engedem el, ahogy több száz méterre van autóút, de kilométereken át is üldözne egy-egy madarat, úgyhogy ez sem maximálisan biztonságos. Egy vizsla meg mégsem élheti le pórázon az életét.../



2013. máj. 31. 10:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Tudomásom van olyan apportírozó labradorokról, akik élő és nem élő varda egyaránt csak gazda utasítással mennek és hozzák vissza.

Lehet az ösztönt kezelni, és le lehet mindenről tiltani, ez csak a gazdán múlik.

2013. máj. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Én labádzni szoktam vele az enyémnek ennyi elég.
2013. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Első: Tudomásom van olyan vizslákról, akik olyan kézben tarthatóak, hogy eltűrik, hogy egy madár ücsörögjön a hátukon. Élőben láttam, vadászbemutatón. A kérdés inkább az, hogy lehet haladni ezzel a dologgal. Nem mindenki veleszületett tehetség a kutyázás terén - nekem pl. sok tanulnivalóm van, ez nem is kérdés.

Második: Irigyellek ezért! Minden nap labdázok és frizbizek a kutyával, ugyanúgy meg van őrülve a madarakért.

2013. máj. 31. 11:08
 4/25 anonim ***** válasza:
A vadászó kutyákat nagyon komoly fegyelemre tanítják. Szerintem keress valami vadászkutyás oldalt és olvass, netán kérdezz.
2013. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a Vizslád?

Nekem Agaram van, eleinte ilyen esetekben szintén fékezhetetlen volt, futók, bringa, robogó, macska, madár, ment volna minden után. 1,5-2 éves korára viszont fegyelmeződött és nem megy messzire tőlem. Reggelente a parkban elengedem, elvégzi a dolgát és vár, ha azt mondom, fogd meg a pipiket, akkor megindul és az összes galambot szétkergeti a parkban. Viszont ha rászólok már fordul is vissza, otthagyja a "melót" és azonnal jön. Addig pedig rájuk sem megy, amíg nem adtam rá áldásomat.

Kölyökként eléggé fegyelmezetlen tudott lenni, de ahogy nőtt és összeszoktunk, mindenben figyel és hallgat rám. Póráz nélkül is remekül irányítható. Elővigyázatosságból persze nem engedem el forgalmas út mellett, csak nagyobb területen, és nálunk a (viszonylag) elkerített, zárt parkban.

2013. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ismét köszi a válaszokat!

Most lesz egy éves. Jó volt ezt olvasni, reménykedem benne, hogy ha én következetes próbálok lenni, neki meg benő a feje lágya lassacskán, akkor javul ez a helyzet.

2013. máj. 31. 11:23
 7/25 anonim ***** válasza:

Akkor még biztos javulni fog a helyzet, gyakorolni kell vele biztonságos helyen. Amúgy nagyon okosak a Vizslák! Sok-sok boldog együtt töltött évet kívánok nektek!

(az Agaras gazdi)

2013. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nekem tacskóm van, felnőttként fogadtam örökbe. Nekem is sok gondom van ezzel, neki a vadak és a macskák a gyengéi. Még egyelőre nekem sem akkora a tekintélyem, hogy le bírjam hívni róla, mi is sulizunk. Azt szeretném elérni, hogy parancsra menjen csak, mert nem akarnám mindig letiltani róla. Ő egyébként ha beéri a macskákat, folyton elkezd nekik riszálni, hogy játszanak, tehát nem bántani akarja, neki csak játék, ami viszont bármikor az életébe kerülhet.
2013. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy nem vadászkutyásként írok, de abszolút aktuális a kérdés:S Nekem huskym van, és mindenre megy, ami él és mozog. A macskák a gyengéi, lehívni meg nem tudom róla, pedig kijártunk egy alap- és egy középfokot is. Megbüntetni nem tudom érte, mert egyszerűen nem tudom azt a pillanatot elkapni, amiért büntessek. Mire elkezdeném büntetni, már rég lohol vissza hozzám. Tudom, tudom, borzasztó állatkínzó vagyok, de gondoltam már az elektromos nyakörvre, de azt csak legvégső megoldásnak, a tekintély annyira nálunk sincs rendben, inkább azon próbálok még javítani, de elég lassan haladunk:S
2013. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ja, és ő nem riszál a macskáknak, meg nem játszani akar velük, neki feltett szándéka, hogy elpusztítsa őket. Annyit sikerült elérni, hogy szüleim macskája után már nem megy el.
2013. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!