Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülne az út?

Mennyibe kerülne az út?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha Egy híres Ausztrál kennelből szeretnék kutyát venni, kb. mennyibe kerülne a kutya Magyarországra utazása? Az ottani kiskutyák 1000 dollár körüli árban vannak, gondolom akkor még kellene fizetnem neki a repülőjegyet és a kutyaszállító ketrecet. Vagy esetleg kellene még valamit intézni ahhoz hogy bejöhessen az országba? Attól nem kellene félni, hogy elhagyják valahol a kiskutyát? Mert gondolom átszállás valahol mindenképp lenne.

2013. máj. 31. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb 1000 euro körül lesz a szállítás, körbe kell kérdezni az ott levő megbízható szállítócégeket, de ebben a tenyésztő is biztosan fog majd segíteni, ha olyan híres a kennel, akkor gondolom utazott már Európába tőle kutya.

A kiskutya szállításánál mindig van kockázat, legtöbbször nem figyelnek rájuk oda eléggé, a hosszú út általában elég nagy megpróbáltatás a kicsinek, bár nagyobb probléma nem jellemző, hogy történik, egy napot étlen-szomjan is kibír egy kutya.

A kiskutya behozatalának feltétele az útlevél, chip, veszettség elleni oltás, erről is érdemes megkérdezni a tenyésztőt.

2013. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az országban úgy tudom csak egy kutya van tőlük, azon is gondolkodtam, hogy az ő gazdáitól is megkérdezem, csak nem tudom mennyire lennének segítőkészek. Akkor majd beszélek a tenyésztővel, hogy hogy mennek ezek a dolgok, de köszönöm szépen a válaszodat. :)
2013. máj. 31. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem bízd magad a tenyésztőre. Biztos segít, ha már küldött más kutyát is Európába. Ő már biztos tisztában van olyan kérdésekkel is, hogy melyik légitársaság tart megfelelő hőmérsékletet és nyomást a csomagtérben is, mert ez is légitársaságonként változó.

Átszállás 100%, hogy lesz, a jelenleg civil repülésben használt gépek egyike sem bírja megkerülni leszállás nélkül a földet. A legnagyobbak is kénytelenek leszállni minimum egyszer, de mivel Budapestről nincsenek hosszú járatok, ezért 99%, hogy 1 átszállás után Londonba fog érkezni a kutyád, a maradék 1% pedig Európa más nagy reptere, ahonnan Budapestre, vagy esetleg Debrecenbe tudod vitetni.

2013. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ!
2013. jún. 1. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!