Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen játékokat lehet játszan...

Milyen játékokat lehet játszani egy kölyökkel? Ti miket szoktatok?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz egy kiskutyám, és az érdekelne, hogy milyen játékok vannak számukra(olyanok, mint pl. pecázás)?

Illetve még az is, hogy kötélhúzósat most akkor lehet, vagy nem? Többfélét hallottam, csak azért:)

És mikor kell leállítani a kiskutyát, mi az, ami már a "túlzásba viszi" kategória?


Egyébként pedig bármilyen kutyaneveléssel, kölyökneveléssel kapcsolatos tanácsot, tapasztalatot nagyon-nagyon szívesen fogadok:)

Köszi előre is



2013. jún. 1. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Pecázás mint játék? Hát az enyém labdázni szeret nagyon meg futkározni, mászni minnél magasabbra :D
2013. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém azt szereti ha játékosan ilyesztgetem, olyankor elszalad, szalad egy kört, és visszafut, de nem jön közel, mintha fogócskáznánk, de nem engedi hogy elkapjam.Plusz a dobós játékok.Gumimalaca van, meg egy labda, eldobom akkor 200zal szalad utána, és eljátszunk így akármeddig.Plusz van hátul egy markolt tavunk, elég nagy, oda szeret lemenni fürdeni!
2013. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Pecázásról itt van pár sor:

[link]

Nem a rendes pecázásra gondoltam:D

2013. jún. 1. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocsi nem tudtam, hogy van ilyen játék...
2013. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem ismerhet mindenki mindent:)
2013. jún. 1. 19:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Labdázás, kötélhúzás, birkózás, fogócska, meg csipkedős(mikor harapdál, én meg a kezemmel "visszaharapdálok").
2013. jún. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém nagyon szerette, ha fogócskázunk. Ugye én gyorsabb voltam, mint a 3 hónapos kölyök, ezért lemaradt, de olyan édesen szedte a lábát a fűben, sietett hogy ott ne hagyjam. Szeretik amikor eldobsz neki valamit, azt kergetni. A kötélhúzós azért nem túl jó, mert a kis tejfoguk könnyen kitörhet
2013. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kutya szájába adok egy botot, és mondom neki: "futás!" (sürgető hangsúly, kézlendítés)

A lényeg az, hogy el kell venni tőle a botot. Az én kutyám cseles, bevárja amíg majdnem elérem a botot, és az utolsó pillanatban ugrik félre

2013. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kötélhúzás jó játék, HA a kutyus alapból nem túl domináns. Domináns, erős vadászösztönű kutyáknál áteshet a ló túloldalára a dolog, és elszállhat az agya, ha "sikerül" elvennie tőled a zsákmányt. Ha a helyén tudod kezelni a dolgot, simán lehet vele huzavonázni. Nekem terrierem van, és ebből sose volt probléma.

Már egész kicsi korban lehet vele labdázni, tanítgatni az apportírozás alapjait.

Szintén elkezdheted már a kezdet kezdetén tanítani neki az alap parancsokat (ül, fekszik, gyere), persze játékos formában és egyszerre csak 1-1 percet. Szoktasd a nyakörvhöz is.

A pecázás is jó, főleg, ha van némi vadászösztöne. Egy ismerősöm kuvaszát pl. állatira nem hatotta meg, húzkodhattam neki bármit az orra előtt.

Olyat is szoktam, hogy leülök a földre, megmutatok a kutyának valami játékot, a hátam mögé dugom, és mikor megkerül, hogy elvegye, akkor elhúzom az orra elől, esetleg eldugom a lábam alá, hogy meg kelljen keresnie.

Birkózni is lehet vele, de azt ne hagyd, hogy ő győzzön. Nem kell összecsomagolni, de éreztesd vele, hogy hol a határ. És már korán kezdd el lenevelni a harapdálásról, mert később nehezebb lesz.

2013. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!