Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogyasszam le a legegys...

Hogyan fogyasszam le a legegyszerűbben a sok sétán kívül? És mivel tudnám lekenyerezni, hogy játékosabb legyen? ( Labdát, játékokat nem szereti )

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtam egy szerb származású 3éves ivartalanított fajtiszta Bichon Havanese-t . Nagyon kövér, Nehezen eszik, és sokat alszik.

2013. jan. 11. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha a játék nem érdekli, akkor azzal nemigen tudsz mit kezdeni. Erőltetett tempójú, láb melletti sétát javaslok, naponta minimum 1-2 órán keresztül. A kutya ne kapjon semmilyen nasit, csak jó minőségű tápot, abból is csökkentett adagot.
2013. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Light táp, több mozgás. Ha más kutyákkal együtt játszik talán ráérez a labdázás ízére is, de az is lehet hogy a súlyfeleslege miatt nincsen kedve, ereje mozogni.
2013. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyan ebben a helyzetben vagyok, csak én törpeuszkárral.

3 hete került hozzám 8 kilósan. Játékok egyáltalán nem érdekelik.

Jelenleg a javasolt kaja adag 70%-át kapja, van heti 1 koplalós nap és napi minimum 3 órát sétál. Így lefogyott 3 hét alatt 0,5 kilót! Ma pont voltunk a dokinál és azt mondta, hogy pont ideális tempóban fogy, tehát ez így jó.

A játékosság meg szép lassan megjön. Most már sokszor ugrándozva közlekedik séta közben, a többi kutya felé is tesz játékos mozdulatokat, és ma már vagy 10 másodpercen keresztül játszott egy csipogó játékkal. :) Ez nagy szó, mert eddig semmi nem érdekelte. Idővel gondolom "megtanul" játszani, és persze ahhoz is idő kell hogy feloldódjon nálad és kibontakozzon a kis személyisége. :)

2013. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha most került hozzád, akkor először hadd nyugodjon meg, hogy szeretitek őt, családja van. Biztos keveset mozgott, egyáltalán nem sétáltatták, ha elhízott annak ellenére, hogy nem falánk. Ezt írtad, ugye? Szóval elég neki a jó minőségű ivartalanított kutyának való energiaszegényebb táp és a normál adag kaja szerintem + a rendszeres séta. Pár hónap alatt változni és fogyni fog. Nem kell neki drasztikusan kevés kaja + erőltetetten sok mozgás. Hadd szokja meg az új helyét először.
2013. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

elcseszett ,motiválatlan,agyonetetett ,elkényeztetett kutyák. kora,neme,fajtája nem számít ! mivel kutyák.

javaslat : 2 napig semmi kaja !!! semmi jutifalat ! rövid séták napi 5-8 X ! a séták távját emelni 2 nap után ,persze elég napi 2-3 x . a harmadik naptól a normális napi kaja 2/3-át vagy felét kapják, DE NEM OTTHON! séta közben ,játék közben ,labdázás közben ,mert ezzel motiválod,közben persze ezzel eteted,és mozgatod,és kalóriát égetnek el! a cél a lassú fogyás, az egyre több mozgatás . egy ilyen kutyának birnia kéne a 10-20 km-es túrát is!! talán 1 év mulva fogja is, de most még elég a rövid táv! javasolt a kutyasuli, nem csak a nevelése ,hanem a többi kutya motiváló hatása miatt !!! ilyen egyszerű!

kaja a zsebbe ,irány a séta. imádni fogja a sétát,mert csak ott ehet! MOTIVÁLNOD KELL!

2013. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
lemaradt : a nagy hidegben a kutyák rengeteg kalóriát égetnek, az esős nyirkos plusz 10 fokos időt útálják! de a száraz hideget, a havat imádják. tiszta szerencse,hogy tél van ,így könnyebben fogyasztjátok a nagyse@@ű kutyáitokat:), a nagy nyári meleg ,amúgy is több gondot okoz !! tehát ,hajrá,irány a világvége napi sokszor,! zsebetek meg teli kutyakajával!
2013. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

3. vok.

5. válaszról jut eszembe, hogy én is úgy csinálom, hogy csak séta közben eszik. Így ráadásul tanítani is gyorsan lehet, mert jutalomként kapja a kaját ha csinál valami jót.

Már most nyugodtan póráz nélkül sétálunk, mert nagyon hamar megtanulta, hogy akkor ehet, ha hallgat rám és szépen jön velem. :)

Szóval két legyet ütsz egycsapásra. :)

2013. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ti egyáltalán el tudtok képzelni egy örökbe fogadott állatot? Akit lehet, hogy bántottak eddig, lehet, hogy ketrecben lakott és lehet, hogy soha nem sétált. Nem az erőszakos viszonyulás az első náluk! Kicsit vonatkoztassatok már el a vásárolt kutyáktól.
2013. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3. és 5. vagyok.

El tusom képzelni, mert az enyém is az, és jól tudom, hogy milyen rettenetes dolgokon ment keresztül. De az a jó a kutyákban, hogy ha jók lesznek a körülményeik, képesek túllépni a dolgokon, mert ők nem sajnálják magukat.

2013. jan. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, 3. és 7. válaszoló voltam, nem 5-ik. :)
2013. jan. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!